Reklama

Wyniki wyborów do Rady Miasta Katowice [LISTA NOWYCH RADNYCH]

Józef Zawadzki po raz kolejny będzie radnym.

Grzegorz Żądło
Wiadomo już kto został radnym w wyborach, które odbyły się w niedzielę 21 października. Najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna. Na drugim miejscu Forum Samorządowe i Marcin Krupa, a na trzecim PiS.

PKW cały czas nie podała jeszcze oficjalnych wyników wyborów. Jednak z tych nieoficjalnych wynika, że Koalicja Obywatelska zdobyła około 33,4% głosów. Forum uzyskało 30,07%. Obydwa ugrupowania zdobyły po 11 mandatów. Do rady wejdą też przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (6). Mimo że przekroczyła prób wyborczy (5,9%), mandatów nie dostanie Śląska Partia Regionalna.

W RM dojdzie do bardzo dużych zmian. Siedmiu dotychczasowych radnych nie startowało w wyborach, dwóch z Ruchu Autonomii Śląska (obecne ŚPR) nie zyskało wystarczającego poparcia. Podobnie jak dwóch z Forum Samorządowego. Mandat traci też Jacek Piwowarczuk, który kadencję spędził w klubie PiS, ale teraz startował z ŚPR.

W okręgu nr 1 mandaty zdobyli Marcin Krupa i Krzysztof Pieczyński (Forum). W związku z tym, że mandat zwolni Krupa, jego miejsce zajmie Krystyna Siejna. Najlepszy wynik na południu osiągnął Tomasz Maśnica (KO), który zdobył prawie 7 000 głosów. Tak bardzo „pociagnął” za sobą listę, że PO i Nowoczesna zyskały łącznie cztery mandaty. Obejmą je Adam Lejman-Gąska, Beata Bala i Andrzej Warmuz. Mandat z listy PiS obejmie Mariusz Skiba, ale jeśli nadal będzie wiceprezydentem, to jego miejsce zajmie Dawid Kamiński.

W okręgu nr 2 dwa mandaty dla Forum – Dariusz Łyczko i Danuta Mańdok, dla PiS – Beata Białowąs, i dwa dla KO – Dawid Durał i Patrycja Grolik.

Z okręgu nr 3 radnymi zostali Adam Skowron i Tomasz Szpyrka (Forum), Jarosław Makowski i Łukasz Borkowski (KO) oraz Piotr Pietrasz.

W okręgu 4 mandaty zdobyli Borys Pronobis, Krzysztof Kraus i Józef Zawadzki (Forum), Magdalena Wieczorek i Patryk Białas (KO) oraz Wiesław Mrowiec (PiS).

W okręgu 5 najlepsze wyniki uzyskali Maciej Biskupski i Damian Stępień (Forum), Barbara Wnęk i Adam Szymczyk (KO) oraz Krystyna Panek (PiS).

Procentowe wyniki wyborów do rady miasta:

1. Koalicja Obywatelska – 33,4%

2. Forum Samorządowe i Marcin Krupa – 30,07%

3. Prawo i Sprawiedliwość – 19,9%

4. Śląska Partia Regionalna – 5,9%

5. Prawo do Katowic – 4,3%

SLD Lewica Razem – 3,5%

6. Kukiz’ 15 – 1%

7. Ruch Narodowy – 1%

8. Stronnictwo Pracy – 0,4%

9. Konfederacja Ruch Kontroli Wyborów – 0,3%

Przypominamy, że to wyniki nieoficjalne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*