Reklama

Wynalazki, spotkania ze znanymi osobami i Counter Strike. Rusza Śląski Festiwal Nauki

Ł. K.
Wynalazki domowej roboty, wspólne granie na instrumencie zrobionym z plastikowych butelek i spotkania ze znanymi z mediów postaciami. Przez dwa dni będzie można poeksperymentować i zdobyć wiedzę z wielu dziedzin. Wstęp na wszystkie atrakcje Śląskiego Festiwalu Nauki jest darmowy.

Przede wszystkim dla dzieci i rodzin, ale program ŚFN powinien przypaść do gustu również młodzieży i studentom. Wszystko dlatego, że w tegorocznej edycji festiwalu będzie się dużo działo. Odpowiednie atrakcje znajdą tu dla siebie zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Pierwszy dzień to występy artystyczne na scenie Teatru Śląskiego. Pojawią się młodzieżowe teatry, później będzie spektakl muzyczny, a na końcu debata o roli nauki na świecie. Na wszystko wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

To dopiero początek. Przez kolejne dwa dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można wziąć udział w wykładach, warsztatach, porozmawiać i posłuchać znanych osób. Pojawią się m. in. Filip Springer, Piotr Barondr Tomasz Rożek. Uczestnicy będą mogli wybrać interesującą ich dziedzinę. Tematyka jest szeroka. Od współczesnych metod badania powietrza, poprzez zasady bezpiecznego latania dronami, podstawy języka chińskiego i używanie wodoru jako paliwa aż po skandale na dworach polskich i warsztaty tańców szkockich.

W tym roku zorganizowano też plebiscyt na najciekawsze pomysły wynalazców-amatorów. Swoje “garażowe” wynalazki autorzy zaprezentują na scenie, a jury zadecyduje, który z nich jest najlepszy. Będzie też okazja do zmierzenia się z innymi w popularnej grze Counter Strike, a dla dzieci przygotowana będzie specjalna strefa z grami i zabawami.

To tylko niektóre atrakcje Śląskiego Festiwalu Nauki. Po dzisiejszym dniu otwarcia przez kolejne dwa dni festiwal w MCK będzie czynny w godz. 9-20 (piątek) i 10-20 (sobota). Udział w całym wydarzeniu jest darmowy. Na niektóre z warsztatów trzeba się wcześniej zapisać. Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*