Reklama

Wydarzenia towarzyszące defiladzie wojskowej w Katowicach. Będą kolejne utrudnienia

Redakcja
Poza defiladą w Katowicach odbędą się wydarzenia towarzyszące z okazji Święta Wojska Polskiego. Przez najbliższe dni kierowcy nie skorzystają z dużego parkingu w centrum miasta. Poza tym pod koniec tygodnia zamknięty zostanie Nikiszowiec.

W tym tygodniu w Katowicach odbędzie się defilada z okazji Święta Wojska Polskiego. Parada wojskowa rozpocznie się dopiero w czwartek, 15 sierpnia, o godz. 14.00. Jednak utrudnienia pojawią się już wcześniej. Szerzej o zamkniętych ulicach pisaliśmy już na początku miesiąca. Od środy 14 sierpnia (od godz. 20.00) do czwartku 15 sierpnia (do godz. 17.00) zamknięte będą ulice: Bagienna (od skrzyżowania z ulicy Lwowską do węzła z ul. Murckowską), al. Roździeńskiego (od węzła z ul. Murckowską do ronda im. gen. J. Ziętka), rondo im. gen. J. Ziętka, ul. Chorzowska (od ul. Sokolskiej do ronda im. gen. J. Ziętka), al. Korfantego od ul. Moniuszki do Placu Alfreda, tunel pod rondem im. gen. J. Ziętka.

Jednak to nie wszystkie utrudnienia, jakie czekają na mieszkańców. Przy okazji obchodów święta szykują się również wydarzenia towarzyszące. W dniu defilady żołnierzom wręczone zostaną odznaczenia w centrum Katowic. Z tego powodu na pl. Sejmu Śląskiego nie będzie można parkować już od wtorku, 13 sierpnia. Od godziny 17.00 zostaną zamknięte pl. Sejmu Śląskiego oraz pl. Bolesława Chrobrego. Kierowcy powinni przestawić swoje samochody, bo pozostawienie auta na jednym z parkingów może skutkować odholowaniem na koszt właściciela. Zakaz parkowania ma obowiązywać do soboty 17 sierpnia do godziny 6.00. Sama uroczystość odbędzie się 15 sierpnia o godz. 12.00. Dlatego w czwartek możliwe są czasowe zamknięcia ulic w rejonie obu placów. Utrudnienia mogą występować na: ul. Jagiellońskiej, ul. Lompy, ul. Kopernika i pl. Miarki.

Okazuje się, że dzień po defiladzie odbędzie się kolejna wojskowa uroczystość. W piątek, 16 sierpnia, na Nikiszowcu zaplanowano uroczystą przysięgę i apel Wojsk Obrony Terytorialnej. Według wstępnych ustaleń uroczystość ma się rozpocząć o godz. 14.30 i wezmą w niej  udział najważniejsze osoby w państwie. W związku z tym od rana zamknięty będzie nie tylko plac Wyzwolenia. Na ul. Nałkowskiej pojawiły się znaki zakazu zatrzymywania się. Nie będzie można przejechać ulicami: Rymarską, św. Anny, Janowską. Parkowanie ma być dozwolone obok lodowiska i przy ul. Gospodarczej. Utrudnienia mają obowiązywać mniej więcej od godz. 10.00. Poza tym przed uroczystością dojazd do Nikiszowca może być utrudniony z powodu przejazdu kolumn rządowych. W związku z uroczystością przeniesienia wymaga przystanek „Nikiszowiec Kościół”. Wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej zaczną się już o godz. 5.00. Szczegóły można sprawdzić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*