Reklama

Wybuch gazu w Szopienicach. Zawaliła się kamienica

Redakcja
Zawaliła się kamienica w Szopienicach. Pod gruzami miało się znaleźć kilka osób. Na miejscu  pracuje grupa poszukiwawcza.

Około godziny 8.30 w Szopienicach doszło do wybuchu gazu. Eksplozja przy ul. Bednorza miała być dobrze słyszana w okolicy. Wybuch był na tyle silny, że wybite zostały szyby w budynku znajdującym się po drugiej stronie ulicy. Budynek położony tuż obok kościoła ewangelickiego zawalił się. Najprawdopodobniej kamienica przy ul. Bednorza 20 należała do parafii. Jak wynika z komunikatu straży pożarnej, w środku miały znajdować się 4 osoby, które już zostały wydobyte spod gruzu i jest im udzielana pomoc medyczna. Na razie nie wiadomo, czy ktoś jeszcze potrzebuje pomocy. Na miejscu pracuje 15 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza PSP w Jastrzębiu Zdroju.

[AKTUALIZACJA, godz. 12.30]

Po wybuchu gazu w Szopienicach kilka osób trafiło do szpitala. W dalszym ciągu nie udało się dotrzeć do jednej z osób. Więcej TUTAJ.

[AKTUALIZACJA, godz. 14.00]

Wbrew pierwszym informacjom strażacy prowadzili poszukiwania dwóch osób, a nie jednej. Na razie dotarli do ciała kobiety, nadal trwają  poszukiwania ostatniej osoby. Więcej TUTAJ.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.30]

Ciało drugiej kobiety zostało znalezione w gruzach budynku plebanii. Była to ostatnia z poszukiwanych osób. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*