Reklama

Agresywny mężczyzna atakował kobiety. Recydywista został zatrzymany

Redakcja
Mężczyzna atakował i okradał kobiety w Katowicach. Policjanci zatrzymali agresora, który napadł na przypadkowe osoby. Jedna z kobiet została brutalnie pobita.

Napady na kobiety w Katowicach. Mężczyzna zaatakował w centrum miasta przechodzącą 40-latkę. Na ulicy Sobieskiego przewrócił ją na chodnik i kopał. Ukradł jej torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami i uciekł. Napad zakończył się urazem nosa kobiety. Policjanci przeczesywali okolicę w poszukiwaniu podejrzanego przy użyciu psów tropiących. Nie udało się go znaleźć, ale szybko okazało się, że to nie był pierwszy rozbój tego mężczyzny. W Szopienicach wszedł do sklepu spożywczego przy ul. Morawa i brutalnie pobił 60-letnią ekspedientkę, a następnie zabrał jej pieniądze i telefon.

Kryminalni z VI komisariatu dwa dni później namierzyli mieszkańca Katowic w jednym z mieszkań. 28-latek, który w przeszłości przebywał już w więzieniu za usiłowanie zabójstwa, był bardzo agresywny wobec policjantów. W trakcie zatrzymania stawiał opór i znieważył funkcjonariuszy. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego o dwa rozboje na 2 miesiące. Usłyszał już zarzut znieważenia policjantów i zmuszania ich do zaniechania czynności służbowych. Podejrzany działał w warunkach recydywy, więc może zostać surowiej ukarany.


Tagi:

Komentarze

  1. Polak 26 marca, 2021 at 11:25 am - Reply

    I o jedną mendę mniej na ulicach. Brawo Policjanci!

Dodaj komentarz

*
*