Reklama

Strażacy walczą z pożarem w Katowicach. Akcja trwa od kilku godzin

Zdjęcia: JRG I PSP w Katowicach.

Redakcja
Duży pożar w Katowicach. W dzielnicy Burowiec trwa akcja strażaków. W pobliżu nowo wybudowanego basenu. Pali się kilkaset metrów kwadratowych podkładów kolejowych.

Pożar w katowickim Burowcu wybuchł w nocy. Przed godziną 4.00 w okolice ul. Kuśnierskiej pojechały trzy zastępy straży pożarnej. Po dojeździe na miejsce dowódca stwierdził, że potrzebne są posiłki. Aktualnie przy linii kolejowej pracuje 9 zastępów strażaków. Linia nr 161 to towarowy szlak kolejowy, który przebiega przez Szopienice, Dąbrówkę Małą i prowadzi do Siemianowic. Z powodu pożaru ruch składów towarowych został wstrzymany na godzinę, od 5.00 do 6.00. To również miejsce znajdujące w pobliżu nowo wybudowanego basenu miejskiego przy ul. Konnej.
Jak informuje kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy komendy miejskiej PSP w Katowicach, ogień nie rozprzestrzenił się w kierunku zabudowań. Pożar objął około 300 m kw. podkładów kolejowych składowanych do wysokości 5 metrów w rejonie nastawni kolejowej. Palił się też kontener z odpadami i zarośla.

Teraz trzeba dogaszać pojedyncze podkłady. W tym celu katowicki urząd miasta wysłał na miejsce sprzęt budowlany, który pomaga strażakom w zakończeniu akcji. Na razie nie wiadomo jak długo ona potrwa. Nie jest też znana przyczyna pożaru.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*