Reklama

Wulgarne napisy obok strefy kultury

Ł. K.
Wulgarne napisy pojawiły się na fragmencie muru przy strefie kultury. W tym miejscu, za kilkanaście dni, będzie przebiegała trasa katowickiego etapu Tour de Pologne.

Do dewastacji musiało dojść w nocy z czwartku na piątek. Wulgarny napis pojawił się na murze oporowym pomiędzy ul. Góreckiego, a ul. Nadgórników, w pobliżu wieży ciśnień. To miejsce bardzo dobrze widoczne. Codziennie przejeżdża tamtędy dużo samochodów, a za nieco ponad dwa tygodnie, 30 lipca, przejadą kolarze startujący w Tour de Pologne. Straż miejska została poinformowana o zdewastowanej ścianie w piątek rano. Strażnicy zostali wysłani na miejsce. – Nam zależy na tym, żeby te bohomazy zniknęły jak najszybciej. Jakby strażnicy mieli farbę, to od razu by to zamalowali – mówi Jacek Pytel, rzecznik katowickiej straży miejskiej. Dodaje, że jeśli właściciel muru wystąpi z wnioskiem, to będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie.

Mur oporowy to własność miasta. Mniej więcej około południa zniszczenia obejrzeli pracownicy MZUiM. Jak podaje biuro prasowe UM, wulgarne napisy mają zniknąć do czasu wyścigi TdP.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*