Reklama

Wulgarne napisy obok strefy kultury

Ł. K.
Wulgarne napisy pojawiły się na fragmencie muru przy strefie kultury. W tym miejscu, za kilkanaście dni, będzie przebiegała trasa katowickiego etapu Tour de Pologne.

Do dewastacji musiało dojść w nocy z czwartku na piątek. Wulgarny napis pojawił się na murze oporowym pomiędzy ul. Góreckiego, a ul. Nadgórników, w pobliżu wieży ciśnień. To miejsce bardzo dobrze widoczne. Codziennie przejeżdża tamtędy dużo samochodów, a za nieco ponad dwa tygodnie, 30 lipca, przejadą kolarze startujący w Tour de Pologne. Straż miejska została poinformowana o zdewastowanej ścianie w piątek rano. Strażnicy zostali wysłani na miejsce. – Nam zależy na tym, żeby te bohomazy zniknęły jak najszybciej. Jakby strażnicy mieli farbę, to od razu by to zamalowali – mówi Jacek Pytel, rzecznik katowickiej straży miejskiej. Dodaje, że jeśli właściciel muru wystąpi z wnioskiem, to będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie.

Mur oporowy to własność miasta. Mniej więcej około południa zniszczenia obejrzeli pracownicy MZUiM. Jak podaje biuro prasowe UM, wulgarne napisy mają zniknąć do czasu wyścigi TdP.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*