Reklama

Wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki zostały zamknięte

Grzegorz Żądło
Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wszystkie szkoły, przedszkola i żłobki zostaną zamknięte na dwa tygodnie.

Chcemy spowolnić maksymalnie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do łagodnego przebiegu, do opanowania sytuacji potrzebne są zdeterminowane działania. Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich. Takimi są również placówki oświatowe. Dlatego po spotkaniu rządowego zespołu ds. bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku 16 marca. Już od jutra placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego. Niektórym rodzicom może być trudno tak szybko zorganizować opiekę, dlatego w czwartek i piątek placówki będą otwarte w ten sposób, że w klasach nauczyciele będą mogli pilnować dzieci – powiedział kilka minut temu premier Mateusz Morawiecki.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski sprecyzował, że w czwartek i piątek otwarte tylko przedszkola i szkoły podstawowe, które jednak od poniedziałku też będą zamknięte.

Jak poinformował nas Sławomir Witek, naczelnik wydziału edukacji i sportu UM Katowice, urząd miasta wyda zalecenie wszystkim klubom sportowym i innym podmiotom prowadzącym różnego rodzaju zajęcia dla dzieci i młodzieży, żeby je odwołały.

Wkrótce więcej informacji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*