Reklama

Wszystkie obostrzenia w Polsce zostaną zniesione, ale obowiązek noszenia maseczek zostaje

Redakcja
Rząd znosi prawie wszystkie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zostają maseczki, ale możliwe, że niebawem i one zostaną zniesione.

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali dzisiaj o poluzowaniu obostrzeń w Polsce. Choć jak powiedział szef rządu „rozdział pandemii nie jest jeszcze zamknięty”. Obostrzenia związane z pandemią zostaną zniesione. – Decyzja, którą dzisiaj komunikujemy, jest oczywiście oparta na wnikliwej analizie trendów epidemicznych i sytuacji w szpitalach – mówi Niedzielski i dodaje, że cały czas utrzymuje się tendencja spadkowa. Zarówno w liczbie nowych zakażeń, jak i hospitalizacji.

Dlatego rząd postanowił, że od 1 marca niemal wszystkie restrykcje zostaną zniesione. Jednak jest kilka wyjątków. Nadal obowiązkowe będzie noszenie maseczek w miejscach publicznych. Utrzymana zostanie izolacja i kwarantanna dla domowników w skróconym czasie, a także dla osób, które przybywają do Polski. – Będziemy stopniowo odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń. Ogromna większość z nich wkrótce przestanie obowiązywać – zapowiedział premier RP. Wraz ze zniesieniem obostrzeń nie będzie już zalecenia pracy zdalnej w urzędach.

Najprawdopodobniej w ciągu 2-3 tygodni może zapaść decyzja również o odwołaniu obowiązku noszenia maseczek.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 23 lutego, 2022 at 1:18 pm - Reply

    18 tysięcy zakażeń dziennie (2022r) – znosimy obostrzenia
    6 tys zakażeń dziennie (2021r) – mieliśmy lockdown
    Liczba zgonów +/- 100 osób różnicy

    Prosimy cię Heńku o komentarz. Wyjaśnij nam jak tak może być.

Dodaj komentarz

*
*