Reklama

WOŚP w Katowicach. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko na Rynku

Redakcja
Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to nie tylko pomaganie, ale również dobra zabawa. Darmowe imprezy w Katowicach i nie tylko czekają na mieszkańców regionu. Poniżej WOŚP-owy rozkład jazdy.

Druga niedziela stycznia od 28 lat to wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przypada on 12 stycznia. Celem ogólnopolskiej (i nie tylko) zbiórki w tej edycji WOŚP jest zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących operacji, w szczególności w zakresie chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone głównie na wyposażenie sal operacyjnych oraz oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. Zakupione zostaną m.in. aparaty RTG, inkubatory, respiratory, ultrasonografy czy echokardiografy.

W Katowicach od kilku tygodni działa siedem dzielnicowych sztabów. Ten weekend będzie najważniejszy. Na ulicach pojawią się wolontariusze, a chętni będą wrzucać pieniądze do puszek i dostaną za to czerwone serduszka do przyklejenia. Podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP zebrano łącznie ponad 176 mln zł, a kwestę prowadziło aż 120 tys. wolontariuszy. Oprócz zbiórki odbędzie się kilka darmowych imprez.

Główny finał WOŚP w Katowicach 

Na katowickim Rynku darmowa impreza potrwa od 13.00 do 23.00. W tym czasie na uczestników czekają m.in. strażacy, pokaz łyżwiarstwa, animacje dla dzieci i zawsze najbardziej wyczekiwane koncerty. W tym roku na scenie wystąpią: Imperatie, Transgresja, Ras Luta, Jamal, Jelonek. Tradycyjnie, o godz. 20.00, odbędzie się „światełko do nieba”. Pełny program imprezy w Katowicach znajduje się TUTAJ.

Finał WOŚP w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach

WOŚP po raz pierwszy w GCZD. Na I piętrze dziecięcego szpitala i w „Sali z Sercem” na gości czekają koncerty, przedstawienia teatralne i pokazy. Wśród nich m.in. nauka pierwszej pomocy, porady dla cukrzyków, konsultacje prawne, stoisko „zabiegowe” (czyli jak przygotować dziecko do pobytu w szpitalu i zabiegów operacyjnych) oraz atrakcje dla dzieci – quizy i zabawy zdrowe jedzenie oraz zdrowy styl życia. Poza tym zagrają zespoły: Green District i Irlander. Wszystko rozpocznie się o godz. 13.00, a na koniec – o 20.00 – zaplanowano „światełko do nieba”. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*