Reklama

Wodny plac zabaw w Dolinie Trzech Stawów nie powstanie w tym roku

Wodny plac zabaw ma powstać w pobliżu tego tradycyjnego.

G. Ż.
Wodny plac zabaw, który dostał najwięcej głosów w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, nie zostanie zbudowany w tym roku. Wszystko dlatego, że zmieniła się jego lokalizacja. Nowy termin powstania placu to czerwiec 2017 roku.

Na „Wodny plac zabaw dla dzieci przy plaży miejskiej” (taki był tytuł wniosku) oddanych zostało 13 078 głosów. Miał powstać przy stawie kąpieliskowym. Okazuje się jednak, że ta lokalizacja jest już nieaktualna. – Brakuje tam infrastruktury technicznej, w tym odbiorników ścieków sanitarnych, a obszar ma charakter zalewowy, wymagający zastosowania specjalistycznych rozwiązań na etapie budowy i przyszłej eksploatacji – tłumaczy Katarzyna Staś, naczelnik wydziału rozwoju UM Katowice.

Dlatego urząd miasta zdecydował o zmianie lokalizacji. Plac ma powstać w pobliżu ul. Pułaskiego, w bliskim sąsiedztwie os. Paderewskiego. Będzie oddalony od stawu, ale znajdzie się obok placu zabaw. W tym miejscu istnieje możliwość przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Wybrany wykonawca zarówno zaprojektuje, jak i wybuduje plac. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2017 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*