Reklama

Wodny plac zabaw na os. Tysiąclecia coraz bliżej

Wodny plac zabaw przy ul. Gliwickiej w Załężu.

Redakcja
Mieszkańcy os. Tysiąclecia jeszcze trochę poczekają na wodny plac zabaw. Jednak wkrótce rozpoczną się pierwsze prace nad nową atrakcją, na którą zagłosowało w Budżecie Obywatelskim 15 tys. mieszkańców.

Pierwszy wodny plac zabaw w Katowicach powstał w Dolinie Trzech Stawów. Inwestycja zrealizowana dzięki projektowi do BO okazała się bardzo trafiona. Obiekt odwiedzały tłumy. Dlatego miasto postanowiło zrealizować podobne atrakcje dla dzieci w Załężu i Piotrowicach. Następne w kolejce jest os. Tysiąclecia. Ponownie o realizacji zadecydowali mieszkańcy. Na ogólnomiejski projekt zagłosowało w ubiegłym roku ponad 15 tys. osób. Wodny plac zabaw na os. Tysiąclecia powstanie przy al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Będzie podobny do obiektu przy ul. Biedronek, bo powstanie na jego podstawie tego samego projektu.

W tym tygodniu otwarte zostały oferty w przetargu na wykonanie placu. Inwestycja będzie realizowana w trybie projektuj i buduj. Na wykonanie całości wyłoniona firma będzie miała 9 miesięcy od momentu podpisania umowy. Prace projektowe mają potrwać do grudnia. Obiekt powinien zostać uruchomiony w maju lub czerwcu 2021 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Wszystkie oferty mieszczą się w granicach przewdzianego przez miasto budżetu, który wynosi 2 094 802 zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*