Reklama

Wkrótce kanał w Parku Śląskim zostanie ogrodzony. Rusza inwestycja za 17 mln złotych

Redakcja
Rusza kolejna inwestycja w Parku Śląskim. Przez najbliższe miesiące kanał regatowy zostanie ogrodzony. Trzeba będzie z niego spuścić wodę.

Szykuje się modernizacja kanału regatowego w Parku Śląskim. To atrakcja, która znajduje się w centralnej części parku, ale na razie jest w kiepskim stanie. Wymaga gruntownego remontu. Obiekt nie był właściwie utrzymywany. Dlatego trzeba będzie wyciąć część drzew w otoczeniu kanału, które porosły jego mury. – Taką sytuację mamy w zasadzie na tym najdłuższym odcinku kanału regatowego. Tam te wycinki będą musiały zostać przeprowadzone, żeby konstrukcyjnie móc odtworzyć te zabezpieczenia. Przed rozpoczęciem robót musimy odłowić wszystkie ryby i żyjątka żyjące w kanale – mówi Bartłomiej Pietruszewski, dyrektor pionu hydrotechnicznego w PBW Inżynieria. Cały kanał zostanie ogrodzony, a woda spuszczona. Prace rozbiórkowe muszą być prowadzone w taki sposób, żeby było jak najmniejsze zapylenie. Plac budowy zostanie zlokalizowany w północnej części kanału. Jednak nie powinno to wpływać w większym stopni na ruch w parku.

Inwestycja obejmie nie tylko zbiornik. – Pierwszy etap, który teraz rozpoczynamy polega na remoncie nadbrzeży, remont mostków prowadzących na wyspę oraz remont samej wyspy. W kolejnym etapie, który planujemy rozpocząć w przyszłym roku, będzie  zagospodarowane otoczenie samego kanału – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. Ten pierwszy etap, który rozpocznie się jeszcze w styczniu ma potrwać 9 miesięcy.

Początkowo Park Śląski chciał wydać na ten cel 11,2 mln zł. Jednak najtańsza oferta aż o 6 mln zł przekraczała budżet. Mimo to zdecydowano się podpisać umowę opiewającą na 17 mln zł z konsorcjum firm, w którym liderem jest PBW Inżynieria.


Tagi:

Komentarze

 1. Wojtek 24 stycznia, 2023 at 5:39 am - Reply

  Nie ogradzajcie toru regatowego bo iiczestjicy fest festiwalu nie beda mieli gdzie sikac i pudzczac pawi. Trzeba sie troszczyc o mlodziez nowoczesną.

 2. Adam 23 stycznia, 2023 at 1:26 pm - Reply

  po co to remontować i tak wieśniaki zdemolują

  • Kris 23 stycznia, 2023 at 5:07 pm Reply

   panie marszałku ten park to jedna wielka ruina ściągamy klapki z oczu

 3. Halszka 23 stycznia, 2023 at 11:54 am - Reply

  jeżeli wytną stare drzewa ,Park straci bardzo dużo uroku..W Japonii i wielu krajach- wcale nie wycinają drzew ,a jeżeli koniecznie trzeba usunąć któreś,ostrożnie przenoszą je w inne miejsce i starannie wsadzają do Ziemi..Gdy pomyślałam ,że znikną tam w Parku stare drzewa -stracilam zainteresowanie tym pomysłem ..W Londynie w Parkach drzewa są wręcz święte !! Tak więc drzewa wytniecie oraz stracicie ewentualnych późniejszych klientów !! I to wielu Ludzie naprawdę rozumieją już ,co znaczy pustynia pozbawiona drzew – wyciętych na rzecz betonów ..

 4. Daniel 22 stycznia, 2023 at 10:19 pm - Reply

  Wszystko fajnie ale jak uruchomione zostało Planetarium, to straszny smród z samochodów. Samochody jeżdżą z różną prędkością po głównych alejach. Powinno się zacząć myśleć o strefach czystego transportu. Tak mamy samochodoze

 5. kukura 22 stycznia, 2023 at 10:24 am - Reply

  Zburzyć płot wokół d. Brasiliany!

 6. Mich 22 stycznia, 2023 at 10:03 am - Reply

  Wyspa po remoncie będzie w pierwotnym kształcie – pierwsze zdjęcie, czy kwadratowa i zielona jak na trzecim zdjęciu?

  • Mar 23 stycznia, 2023 at 10:32 am Reply

   Jeszcze nie wiedzą jak im to wyjdzie.

Dodaj komentarz

*
*