Reklama

Wjazd do Katowic bez utrudnień. Kończy się remont ulicy Chorzowskiej

Redakcja
Kierowcy wjadą do Katowic bez utrudnień. Kończą się prace remontowe na ul. Chorzowskiej. Na prawie 2-kilometrowym odcinku drogi przy os. Tysiąclecia nie będzie już zwężenia.

Utrudnienia na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Katowicach powoli dobiegają końca. Wjazd od strony Chorzowa już nie będzie odbywał się jednym pasem. Przypomnijmy, że prace na ul. Chorzowskiej rozpoczęły się w 21 marca. Po ponad 3 tygodniach zbliża się ich finał. Remont polegał na wymianie nawierzchni jezdni po stronie południowej, przy os. Tysiąclecia. Odcinek objęty tą inwestycją ma długość ok 1,7 km i przebiega pomiędzy granicą z Chorzowem a skrzyżowaniem z ul. Tysiąclecia. Z robót drogowych wyłączone są fragmenty jezdni na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego.

Prace wykonuje wybrana przez MZUiM w przetargu firma „Romus” Jerzy Musiał Maciej Rotyński Sp. jawna z Katowic. Inwestycja kosztuje ponad 2,2 mln zł. Dzisiaj wykonawca planuje zakończenie prac nawierzchniowych, a jutro ma wykonywać oznakowanie poziome. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie i planów tych nie pokrzyżuje pogoda, to w piątek kierowcy wjadą do Katowic bez utrudnień. Od 15 kwietnia obydwa pasy powinny być ponownie dostępne.


Tagi:

Komentarze

  1. Amadeusz 15 kwietnia, 2022 at 10:17 am - Reply

    A kiedy jezdnia północna?

Dodaj komentarz

*
*