Reklama

Wigilia dla samotnych po raz drugi w Katowicach

Szymon Kosek
Tona karpi, 300 kg uszek, 500 kg śledzi, 600 kg kapusty. Fundacja Wolne Miejsce przygotowuje wigilię dla 3 tys. osób. Odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wigilia dla samotnych w Katowicach rozpocznie się o godz. 16, ale można przychodzić już od 15. Otwarte będą wejścia od strony Spodka i ul. Olimpijskiej. Wcześniej wigilia odbędzie się także w Chorzowie w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113. Tam początek o godz. 13. Łącznie organizatorzy przygotowani są na udział 3000 osób, ale zapowiadają, że miejsca nie zabraknie dla nikogo.

W oba miejsca będzie można dojechać specjalnymi autobusami przygotowanymi przez KZK GOP. Będą kursować z Katowic, Chorzowa i Siemianowic Śląskich. Będą oznaczone jako:

„S-1” (Siemianowice Śląskie Michałkowice Budryka – Katowice MCK),

„S-2” (Chorzów Stary Szyb Prezydenta – Chorzów Dąbrowskiego – Katowice MCK),

„S-3” (Katowice Os. Odrodzenia – Ligota – Katowice MCK),

„S-4” (Katowice Giszowiec – Katowice MCK).

Program wydarzenia jest bogaty. –Wigilia rozpocznie się od modlitwy, którą poprowadzą przedstawiciele kościołów katolickiego i ewangelickiego w Katowicach. Potem wystawione zostaną jasełka, będzie też wspólne kolędowanie. Uczestnikom wręczone zostaną prezenty wykonane przez wolontariuszy. W tym roku prezenty są naprawdę super – mówi Mikołaj Rykowski z fundacji Wolne Miejsce. Dodaje, że zasięg wigilii dla samotnych coraz bardziej się rozszerza. – W tym roku jesteśmy w Katowicach, Łodzi, Kołobrzegu, Chorzowie, Ostrowie Wielkopolskim, Tarnowie, a nawet w Toronto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*