Reklama

Wieloletni radny, Miuosh i katowicki urzędnik otrzymali laury RIG-u

Jerzy Forajter był radnym Katowic przez 24 lata.

Ł. K.
Radny Jerzy Forajter, raper Miuosh i naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego z Laurami Umiejętności i Kompetencji. Dzisiaj odbyła się gala wręczenia nagród w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca.

W nietypowej formie, bo bez muzyki i występów artystycznych, odbyła się gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji. To nagroda przyznawana od 27 lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą. Wśród wyróżnionych nie zabrakło osób związanych z Katowicami. Platynowy Laur w kategorii „Samorząd terytorialny, zawodowy i gospodarczy” odebrał Jerzy Forajter.

Jerzy Forajter

W pobliżu takich wielkich postaci samorządu jak pan prezydent Uszok, poprzednio pan prezydent Dziewior czy aktualnie pan prezydent Krupa miałem okazję realizować plany, budować Katowice. Myślę, że dzisiaj z perspektywy czasu mogę na to patrzeć z podniesioną głową – mówi Forajter, radny Katowic od 1994 roku oraz przewodniczący rady. Swoją karierę wieloletni radny zakończył wraz z upływem ostatniej kadencji, gdy zadecydował, że nie będzie startował w ostatnich wyborach samorządowych. Aktualnie pracujący dla miasta urzędnik, Roman Olszewski, również został nagrodzony.

Roman Olszewski.

Naczelnik wydziału budownictwa i planowania przestrzennego otrzymał Złoty Laur w kategorii „Talent , praca i charakter”. Tak brzmiało uzasadnienie kapituły: „za wieloletnią i ofiarną pracę na rzecz Katowic oraz wykorzystywanie dla dobra miasta ogromnego doświadczenia w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych z zakresu prawa budowlanego”. W kategorii „Kultura” wyróżnieni zostali m.in. raper Miuosh i dyrektor Muzeum Śląskiego, Alicja Knast. – Trochę łamiemy stereotypy tym, że ludzie z kręgu muzyki miejskiej dostają takie wyróżnienia. Fajnie, że w te troszkę, czasem nam się wydaje, przerdzewiałe struktury ta nasza muzyka i działalność się wdziera – komentuje Miuosh.
Najwyższą nagrodę, czyli Diamentowy Laur trafił dzisiaj do prof. dr hab. n. med. Mariana Zembali, kardiochirurga, transplantologa i legendy polskiej medycyny. Łącznie w tym roku rozdanych zostało 87 statuetek.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*