Reklama

Wielkie czyszczenie i dezynfekowanie w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Katowice w dobie epidemii koronawirusa prowadzą intensywną dezynfekcję. Najczystsze powinny być toalety, które są zamykane najczęściej.

Miasta wymyślają kolejne sposoby na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od początku tygodnia mieszkańcy Katowic mogą zobaczyć ekipy ze sprzętem do rozpylania ubrane w szczelne kombinezony, maski, okulary i przyłbice. W Katowicach codziennie dezynfekowane są miejsca, gdzie zarazków może być najwięcej. Przystanki autobusowe są już nie tylko myte. – Każdy przystanek jest codziennie – jak dotychczas – czyszczony, a ponadto zdezynfekowany odpowiednimi środkami. W szczególności oczywiście ławki, poręcze. Choć, podobnie jak w przypadku małej architektury i placów zabaw, nie zaleca się ich dotykania, siadania – mówi Ewa Lipka, rzeczniczka prasowa UM Katowice. Codziennie na zlecenie miasta każdy przystanek musi zostać opryskany środkami do dezynfekcji. Taka dezynfekcja jest przeprowadzana raz w ciągu dnia.

Podobnie jest w przypadku elementów małej architektury w parkach i na skwerach. Dezynfekcja jest przeprowadzana również na placu Kwiatowym. Największe ilości środków do dezynfekcji zużywane są w toalecie na Rynku. Bezpłatny szalet w pawilonie jest zamykany co dwie godziny. Jego czyszczenie trwa około 30 minut i dopiero po tym można ponownie go otworzyć. Takie same działania są prowadzone w pozostałych toaletach publicznych na terenie Katowic.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 29 marca, 2020 at 2:55 pm - Reply

  Dezynfekować trzeba wewnątrz budynków gdzie mieszkają ludzie i są windy, drzwi, i inne przedmioty codziennego użytku – po mieście nie wolno chodzić to po jakie licho robić coś na pokaz !

 2. Ana 27 marca, 2020 at 10:21 pm - Reply

  Skoro mamy siedzieć w domu to po co komu publiczna toalet?! Zamknąć na ten czas a pieniądze spożytkować na służbę zdrowia Lub kupić maseczki mieszkańcom Którzy musza pracować i siedzieć w domu nie mogą!

 3. Grucha 25 marca, 2020 at 7:13 pm - Reply

  „Największe ilości środków do dezynfekcji zużywane są w toalecie na Rynku.”

  No i słusznie, trzeba dbać o ten piękny obiekt, prawdziwą dumę i symbol naszego miasta!

Dodaj komentarz

*
*