Reklama

Wiele zadań z Zielonego Budżetu będzie opóźnionych. Miasto rozwiązało umowę z firmą projektową

G. Ż.
Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach rozwiązał umowę z firmą, która miała przygotować projekty dla 25 zadań z zeszłorocznej edycji Zielonego Budżetu. Oznacza to, że nie ma większych szans na zrealizowanie ich w tym roku.

ZZM podzielił zadania na dziewięć części i na każdą z nich zorganizował przetarg. W pięciu z nich najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Pro Plants Studio Projektowe Ewelina Fuszara. To 25 różnych zadań, jak m.in. urządzenie łąk kwietnych, zazielenienie skwerów, nasadzenia drzew, krzewów i traw oraz rewitalizacja rozjeżdżonych zieleńców. Wszystkie zadania raczej drobne, ale wymagające przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowych. Niestety, czas uciekał, a z firmą z Gdyni nie było kontaktu. ZZM musiał więc rozwiązać umowę i będzie szukał w przetargu innej firmy do stworzenia projektów.

Wypowiedzenie umowy oznacza, że nie ma większych szans na zrealizowanie 25 zadań w tym roku. Jak informuje ZZM, o całe sytuacji zostali już poinformowani wnioskodawcy projektów.

Poniżej zadania, dla których dokumentację projektowo-kosztorysową miała przygotować firma Pro Plants Studio Projektowe Ewelina Fuszara.


Tagi:

Komentarze

  1. Ryszard 17 lipca, 2022 at 3:22 pm - Reply

    A co z tężnią solankową na Tysiącleciu?

Dodaj komentarz

*
*