Reklama

Większe utrudnienia na węźle w Giszowcu. Będzie dłuższe zwężenie

Redakcja
Zmiany w organizacji ruchu w Giszowcu. Duża drogowa inwestycja wkracza w kolejny etap. Drogowcy będą musieli wydłużyć zwężenie, a kierowcy przygotować się na większe utrudnienia.

Kolejna zmiana na węźle w Giszowcu. Trwająca inwestycja na skrzyżowaniu DK86 z DK81 będzie wymagała zmiany w organizacji ruchu. Od poniedziałku, 23 marca, kierowcy muszą się przygotować na większe niż do tej pory utrudnienia. Zwężenie na ul. Pszczyńskiej (DK 86) zostanie wydłużone. – Będziemy wykonywać prace drogowe. We wtorek rozpoczniemy rozbiórkę starej nawierzchni. W najbliższym czasie także rozpoczniemy przebudowę przejść dla pieszych. Cały czas trwają także prace na obiektach mostowych – mówi Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI.

Wydłużenie zwężenia jest to konieczne ze względu na przeniesienie prac na jezdnię zachodnią, czyli od centrum Katowic w kierunku Tychów. – To oznacza, że ruch na ul. Pszczyńskiej będzie poprowadzony jezdnią wschodnią, czyli w kierunku od Tychów do centrum Katowic. Kierowcy będą poruszać się po jednym pasie w każdym kierunku jazdy na odcinku od wiaduktu nad ul. Kolistą praktycznie do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy UM Katowice. Zostaną utrzymane relacje zjazdowa i wyjazdowa na węźle Kolista poprzez dobudowane w ostatnim czasie poszerzenia łącznicy oraz pasa rozdziału ul. Pszczyńskiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*