Reklama

Więcej pociągów w góry z Katowic i dodatkowe połączenia nad morze

Redakcja
Od dzisiaj wszedł w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Dla pasażerów z Katowic oznacza to nie tylko zmiany w lokalnych połączeniach. PKP Intercity uruchamia kilka nowych, które prowadzą w Bieszczady, Sudety i nad morze.

Dzisiaj zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy na pociągów. Przez najbliższe 3 miesiące pozostanie niezmieniony. Ostatnio pisaliśmy więcej o połączeniach lokalnych, które budzą wątpliwości. Jednak to nie wszystkie nowości dla pasażerów z Katowic. Spółka PKP Intercity rozszerza ofertę. Poniżej szczegóły.

W góry 

Trasę zmieni łączący Warszawę z Karkonoszami pociąg TLK Karkonosze, który zacznie jeździć przez Katowice, zapewniając mieszkańcom Górnego Śląska nowe nocne połączenie z Jelenią Górą, a w sezonie turystycznym dodatkowo ze Szklarską Porębą.
Pociąg IC Siemiradzki połączy Przemyśl z Wrocławiem. Dla pasażerów to dodatkowa możliwość dojazdu na podkarpacie do m.in. Rzeszowa, Jarosławia, Dębicy.
TLK Wetlina będzie miał w każdy weekend wydłużoną trasę. Do tej pory pociąg łączył Kraków Główny z Zagórzem w woj. podkarpackim. Teraz trasa w soboty i niedziele będzie wydłużona. Oznacza to, że mieszkańcy Katowic dojadą zarówno w Bieszczady, jak i w Sudety. Można dostać się do Krosna, Jasła i Sanoka, ale również do Kamieńca Ząbkowickiego czy Kłodzka.

Nad morze

TLK Flisak to nowe połączenie, które umożliwi dojazd nie tylko do Łodzi i Płocka, ale do docelowej stacji Gdynia Główna.
Wydłużenie relacji nocnego pociągu IC Przemyślanin, kursującego do tej pory do Słupska, pozwoli na bezpośrednie podróże z Górnego Śląska do Ustki. W wakacyjne weekendy dojazd nad morze ułatwi także nowy pociąg IC Krakowianka, który połączy Katowice z Kołobrzegiem. Od marca uruchomione zostanie połączenie EIC Klimczok zapewniające dojazd w soboty z Katowic do Gdyni, a w niedziele z Gdyni do Katowic przez Warszawę.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 12 grudnia, 2021 at 11:34 am - Reply

    Pan minister z PiSu, zaklinał się, że po tylu latach czekania, wreszcie od grudnnia 2021, pojedziemy szybkimi cugami do Krakowa 45 min 😉
    Pragnę przypomnieć, że jest to około 80 km, więc bez przystanków po drodze, nie jest to jakaś oszałamiająca prędkość !!
    To chyba jakieś przeoczenie, ponieważ oni nie opowiadają nam bzdur aż tyle lat… ?
    Zapraszam do merytorycznej dyskusji obrońców PKP 😉

Dodaj komentarz

*
*