Reklama

Wełnowiec będzie miał nowe boisko

W miejsce zniszczonego boisko powstanie nowe z nawierzchnią trawiastą.

Ł. K.
Długo wyczekiwane, w końcu zaczyna powstawać. W Wełnowcu rozpoczęła się budowa boiska do piłki nożnej i bieżni. To realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego, na który zagłosowało ponad 2,5 tys. mieszkańców Katowic.

O utworzenie boiska z prawdziwego zdarzenia w północnej dzielnicy Katowic grupa mieszkańców zabiegała od 2014 roku. – Najpierw była petycja, pod którą podpisało się 4200 mieszkańców. Później nawiązaliśmy współpracę z radą jednostki pomocniczej Wełnowiec-Józefowiec – mówi Dawid Walczuk, pomysłodawca akcji.

Powstał projekt, który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego. Pomysł był szeroko promowany. Pomogli w tym m. in. piłkarze polskiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej. Do zdjęcia z kartką, na której widniał napis #boiskonawelnowcu pozowali Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kuba Błaszczykowski i inni kadrowicze. boisko-na-welnowcu-1Na projekt, w ubiegłym roku, zagłosowało ostatecznie ponad 2,5 tys. katowiczan. Dzięki temu w dzielnicy powstanie ogólnodostępne boisko oraz bieżnia. I to nie byle jakie. – Jestem zadowolony. Zarówno firma, która robiła projekt, jak i ta odpowiedzialna za wykonanie to profesjonaliści – mówi Dawid. Obiekt będzie wysokiej klasy (sztuczna trawa z certyfikatem FIFA, bieżnia zgodna z certyfikatem IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych). Prace rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Jak na razie na terenie przy Gimnazjum nr 9 (ul. Krzyżowa 12) usunięto poliuretanową nawierzchnię i trwają wykopy. Firma Hemet, która zajmuje się budową obiektu, na zakończenie prac ma czas do końca października. Koszt budowy to około 730 tys. zł. Postęp można śledzić na profilu Boisko na Wełnowcu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*