Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend pełen atrakcji na zakończenie lata. Sobota, a zwłaszcza niedziela zapowiadają się pogodnie. Tym lepiej, bo wydarzeń jest naprawdę dużo. Udanego weekendu.

SOBOTA

Parklet na ul. Teatralnej

Czytanie bajek, kameralny koncert czy pamiątkowa fotografia dla każdego. Ale przede wszystkim nowa zielona przestrzeń w centrum Katowic. Mieszkańcy będą mogli przetestować parklet. To miejsce, w którym można odpocząć i które ma na celu udostępnienie pieszym tego, co należało do tej pory do samochodów. Więcej TUTAJ.

V Dni Energii, pl. Sejmu Śląskiego

Jak dbać o powietrze? Jak palić efektywnie w piecu? Jak skorzystać ze wsparcia na jego wymianę? To tematy, którymi miasto chce po raz kolejny zainteresować nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Przygotowano z tej okazji dużo atrakcji dla całej rodziny. Więcej o nich pisaliśmy TUTAJ.

Jesienny piknik ekoFAZA, Park Kościuszki

Zero waste to hasło, które będzie przyświecało ekologicznej imprezie w Parku Kościuszki. Będzie można wymienić się jedzeniem z innymi, dowiedzieć na czym polega upcykling czy powąchać naturalnych kul do kąpieli. Przy wieży spadochronowej stanie fotobudka i „Haś Machine”. Ponadto odbędą się bezpłatne zajęcia jogi. Wszystkie atrakcje są darmowe. Początek imprezy o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Dzień otwarty zajezdni w Zawodziu

Wyjątkowa okazja do zobaczenia zajezdni tramwajowej w Zawodziu od strony pracownika Tramwajów Śląskich. Przez cały dzień goście będą zwiedzali obiekt i poznawali tabor oraz pracę maszynisty. Chętni wsiądą do symulatora kabiny i zobaczą pokaz gaszenia palącego się wagonu. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Motocyklowe Zakończenie Lata 2019, Dolina Trzech Stawów

Dużo muzyki i ryk silników. Taka będzie impreza na zakończenie lata w Dolinie Trzech Stawów. Motocykliści przyjadą do Katowic, aby pożegnać sezon, a ich parada będzie również atrakcją dla pozostałych uczestników. Będą stoiska wystawców z branży motocyklowej, a także pokazy i szkolenia. Jednak największą atrakcją powinny być koncerty zespołów prezentujących różne rockowe style. Wystąpią El.Pank.El, JD Overdrive, Luxtorpeda i Nocny Kochanek. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Początek o godz. 15.00, a zakończenie o 22.00. Więcej TUTAJ.

Nightskating Katowice

Ostatni w tym roku rolkowy przejazd przez miasto. Dla tych, którzy lubią i potrafią jeździć organizatorzy przygotowali dość długą i wymagającą trasę. Będzie ona liczyła 21 kilometrów. Przejazd rozpocznie się o godzinie 20.00 przy pomniku Powstańców Śląskich. Rolkarze dotrą do Doliny Trzech Stawów, gdzie chwilę odpoczną, a później pojadą przez śródmieście z powrotem na miejsce startu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Sound w/ Friends, Sztauwajery

Lato powoli dobiega końca, więc z mieszkańcami żegnają się również Sztauwajery. Ostatnia w tym sezonie impreza powinna przypaść do gustu fanom house’u, bo utwory z tego gatunku będzie można usłyszeć przez całą sobotę począwszy od godz. 14.00. Poza tym oprócz napojów mniej lub bardziej wyskokowych na gości czekają jak zwykle greckie dania, lody rzemieślnicze i szisza. Muzykę zagra duet Sound w/ Friends. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Rynek Smaków w Katowicach

Na Rynku od piątku stoją food trucki. To ostatnia okazja w tym roku, żeby skorzystać z ich oferty. Wybór, jak zwykle, jest spory. Wśród zaparkowanych gastro-wozów można znaleźć takie, które serwują m.in. dania kuchni tajskiej czy meksykańskiej, burgery, szarpaną wieprzowinę, zapiekanki, frytki. Znajdzie się również coś na słodko, np. gofry bąbelkowe, tajskie lody czy hiszpańskie churrosy. W sobotę food trucki będą czynne od 12.00 do 22.00, a w niedzielę między 12.00 a 20.00. Więcej TUTAJ.

Wege Festiwal i Babski Targ, Galeria Szyb Wilson

Dwa wydarzenia w jednym. W galerii Szyb Wilson staną stoiskach, na których znajdzie się dużo wegetariańskiego i wegańskiego jedzenia oraz naturalnych kosmetyków. Wśród wystawców najlepsze lokale z jedzeniem bez mięsa z całej Polski. Będzie można spróbować kuchni z różnych części świata m.in. Korei, Turcji, Hiszpanii. To również możliwość kupienia produktów do domu takich jak przyprawy, przetwory i słodycze. Druga część imprezy to propozycja przede wszystkim dla pań. Znajdą tam one pełną ofertę kosmetyków bez chemii. Targi będą czynne w godz. 12.00-19.00 w sobotę oraz 12.00-18.00 w niedzielę.


Komentarze

  1. Real 21 września, 2019 at 8:46 am - Reply

    Uwaga bajki będą po Śląsku na teatralnej – przyda się dzieciom do handlowania złomem na batorym … żenada

Dodaj komentarz

*
*