Reklama

Parklet na Teatralnej gotowy. Będą atrakcje dla mieszkańców

Ł. K.
Nowa zielona przestrzeń w centrum Katowic. Na ul. Teatralnej powstał niewielki parklet, czyli miejsce do wypoczynku. To sezonowe rozwiązanie. Oficjalnemu otwarciu będą towarzyszyły atrakcje dla mieszkańców.

Zapowiadany pod koniec sierpnia parklet jest już gotowy. Przy ul. Teatralnej 4 powstała niewielka przestrzeń. To kolejny krok w celu stworzenia na Teatralnej przyjaznej przestrzeni dla pieszych. W 2018 r. powstał tu woonerf i był testowany w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Przestrzeń przy ul. Teatralnej zajęła 3 miejsca parkingowe. Wszystko zaprojektowali studenci wydziału architektury Politechniki Śląskiej. Zamiast samochodów jest sporo roślin i siedziska. To rozwiązanie sezonowe, ale niewykluczone, że zagości na dłużej w Katowicach na Teatralnej lub w innym miejscu.

W związku z rozpoczętym dzisiaj Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu zaplanowano atrakcje na otwarcie. W sobotę, 21 września, dzieci posłuchają bajek, każdy będzie mógł dostać pamiątkowe zdjęcie wykonane przez fotografkę i posłuchać koncertu. Poza tym goście otrzymają pieczątkę, którą będzie można wymienić na darmowy deser. Dodatkowo odbędzie się wymiana roślin i książek. Więcej szczegółów dotyczących darmowego wydarzenia jest dostępnych TUTAJ.

Parklet to wspólna inicjatywa Regionalnego Instytutu Kultury i urzędu miasta. Powstał w ramach akcji KATOobywatel.


Tagi:

Komentarze

 1. Real 21 września, 2019 at 10:23 am - Reply

  @michal … tak wybudujemy stadion dla kilkuset bandytów i 3ciligowego klubu bez kibiców … a Rozwój zgładzono – to jest definicja kroszukowic

 2. Anna 17 września, 2019 at 2:37 pm - Reply

  Jako, że video zostało skasowane przez Urząd Miasta, który widocznie boi się prawdy, poniżej link do źródła, gdzie Urząd Miasta nie skasuje prawdy.
  http://katowice.eu5.org/suberlaka.mp4

 3. Anna 17 września, 2019 at 1:59 pm - Reply

  Proszę, kasa jest. A na normalne drogi dla mieszkańców nie ma. Poniżej zostawiam link do filmiku, który pokazuje, jak naprawdę wygląda miasto za rządów Prezydenta Marcina Krupy. Trochę inaczej niż na wizualizacjach i szumnych pokazach Urzędu Miasta.
  https://www.youtube.com/watch?v=1Z03GHERo7c

 4. Michał 17 września, 2019 at 10:13 am - Reply

  Przedwojenne Katowice.
  Parki, skwery, drzewa, alejki i zabudowa z pieknymi fasadami budynków.
  Prawdziwe ławki pod koronami drzew.
  Gdzie to jest obecnie.
  Blok przy bloku.
  Gdzie są wspaniałe obiekty sportowe.
  Gdzie Torkat, gdzie przedwojenny stadion miejski na ktorym grały o majstra FC KATOWICE 1905.
  GDZIE JEST LODOWISKO i STADION na miarę dzisiejszych Wielkich Katowic.
  Nawet za PRLu budowano obiekty ponadczasowe np. Spodek.
  A obecnie ?

 5. Maz 17 września, 2019 at 9:12 am - Reply

  Tam jest tyle miejsca ze mozna posadzic z 10 drzew!!!!Ulica jest szeroka ,drzewa oddzielalyby miejsca parkingowe,ale coz jest jak jest

 6. Obywatel 16 września, 2019 at 4:58 pm - Reply

  Co to jest ?!

Dodaj komentarz

*
*