Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Długi weekend na pewno sporo osób spędzi w domach, bo pogoda nie zachęca już do wyjścia. Jednak my zachęcamy, jak co tydzień, do skorzystania z naszego weekendowego rozkładu jazdy. Nasze propozycje na wykorzystanie wolnego czasu poniżej.

SOBOTA 

Osiecka, Młynarski, Przybora w Mieście Ogrodów

Powrót do utworów klasyków. Koncert „Osiecka, Młynarski, Przybora” to wspomnienie wielkich postaci polskiej sceny muzycznej. Na scenie wystąpią młodzi aktorzy-piosenkarze, jak Marcin Januszkiewicz czy Katarzyna Dąbrowska oraz znane gwiazdy, m.in. Anna Jurksztowicz, Zbigniew Zamachowski, Wiktor Zborowski czy Piotr Machalica. Za muzykę będzie odpowiadać zespół muzyczny pod kierownictwem Marka Stefankiewicza. Bilety w cenie od 75 zł do 125 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Noc Teatrów Metropolii

W samych Katowicach aż 6 teatrów bierze udział w dziesiątej edycji nocnej teatralnej imprezy. Bilety na spektakle rozeszły się szybko, ale będzie sporo dodatkowych atrakcji. O tym, co czeka gości w niektórych teatrach pisaliśmy już TUTAJ.

NIEDZIELA 

Dymki w Kosmosie

Komiksowe popołudnie w kinie Kosmos zacznie się od warsztatów. W Galerii przed seansem, o godz. 14.00, dzieci nauczą się rysować najważniejsze postaci polskiego komiksu. Godzinę później rozpocznie się pierwszy seans przeznaczony nawet dla najmłodszych widzów. Wyświetlone zostaną wybrane odcinki „Koziołka Matołka” i „Kajko i Kokosz”. Z kolei o godz. 16.00 propozycja nie tylko dla małych, ale również dla dużych. Na ekranie będzie można zobaczyć film „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów”. Udział w warsztatach jest bezpłatny dla posiadaczy biletów. Wejściówki na pokazy filmowe w cenie od 8 zł do 17 zł. Więcej TUTAJ.

Unfinished story – Remembering Kosz, kino Rialto

Koncert-hołd dla nieznanego szerszej publiczności niewidomego jazzmana. Niedawno jego historia została przypomniana dzięki filmowi „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy. Teraz będzie można posłuchać jego utworów w wykonaniu uznanego trio jazzowego, które było ostatnim zespołem koncertowym Tomasza Stańki. Formacja RGG zagra kompozycje pianisty, który zyskał światową sławę. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 35 zł. Więcej TUTAJ.

Koncert muzyki polskiej w MDK Koszutka

Kameralny koncert z polskim repertuarem. Zagrają studenci katowickiej Akademii Muzycznej – Bartłomiej Fraś (skrzypce) i Gabriela Stanisz (fortepian). Artyści młodego pokolenia wykonają dzieła czołowych polskich kompozytorów doby romantyzmu – Henryka Wieniawskiego i Fryderyka Chopina, a także wybitnego pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego oraz twórców XX stulecia – Grażyny Bacewicz i Witolda Lutosławskiego. Koncert rozpocznie się o godz.17.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Mayday, Spodek

Mayday w Katowicach odbywa się już od 20 lat. Kultowa impreza elektroniczna po raz kolejny zagości w Spodku. Jak zwykle przyciągnie tysiące fanów i śmietankę sceny klubowej z całego świata. Na wielkim jubileuszu Mayday Poland zagrają m.in.: Amelie Lens, Dubfire, DUNE, Fatima Hajji, Felix Kröcher, Joyhauser, Kai Tracid, Len Faki, Marco Bailey, PETDuo, Sam Paganini, Spartaque, Taucher oraz Westbam. Na tegorocznej edycji Mayday czekały będą 3 sceny, 14 godzin muzyki i 27 występów. Bilety w cenie 189 zł można kupić jeszcze w sobotę online. W niedzielę będą kosztowały już 249 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Wege Festiwal i Babski Targ, Galeria Szyb Wilson

Coś do zjedzenie i dla urody. Podwójna impreza gastronomiczno-kosmetyczna w Galerii Szyb Wilson. Będzie można spróbować dań kuchni z różnych zakątków świata oraz zaopatrzyć się w naturalne i zdrowe produkty. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*