Reklama

Jak palić w piecu, żeby nie truć innych. Dni Energii Miasta w sobotę w centrum Katowic

Redakcja
Rodzinna impreza ekologiczna tym razem w centrum Katowic będzie można wypróbować kino rowerowe, wziąć udział w warsztatach z upcyklingu czy wybrać się na bezpłatne wycieczki. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Ekologiczny piknik w samym centrum Katowic. Podczas imprezy dla całej rodziny będzie można dowiedzieć się przede wszystkim o tym, jak poprawić jakość powietrza. Hasło tegorocznej edycji V Dni Energii Miasta to „Misja: Czyste Powietrze”. Na stoiskach różnych instytucji eksperci pokażą czym różni się opał dobrej jakości od tego kiepskiej i jak palić w piecu tak, by nie zatruwać życia sobie i swoim sąsiadom. Doradcy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opowiedzą jak skorzystać z programu Czyste powietrze. Poza tym przygotowano dużo atrakcji dla dzieci. M.in. kino rowerowe, eko puzle i specjalne warsztaty upcyklingowe. Z Muzeum Energetyki z Łazisk Górnych przyjedzie do Katowic cewka Tesli, panel fotowoltaiczny oraz urządzenie do grania na nosie za pomocą energii elektrycznej.

Dni Energii to także bezpłatne wycieczki, na które chętnych zabierze autobus z przystanku przy placu Sejmu Śląskiego. Do wyboru m.in. ścieżka edukacyjna w oczyszczalni Gigablok, energooszczędny kompleks biurowy GPP Business Park czy Zakład Wytwarzania Katowice – największa elektrociepłownia w Katowicach. Udział w wydarzeniach na placu Sejmu Śląskiego w sobotę, 21 września jest bezpłatny. Impreza odbędzie się w godz. 11.00-17.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*