Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka

Przedostatni weekend kalendarzowego lata przyniesie wiele emocji sportowych, muzycznych i motoryzacyjnych. Swoje wydarzenia będą też mieli miłośnicy zwierząt. Zapraszamy na przegląd weekendowych imprez.

SOBOTA

Tauron Speedway Euro Championship, Stadion Śląski

Żużlowa impreza na Stadionie Śląskim będzie już czwartą w tegorocznym cyklu SEC. Najlepsi zawodnicy powalczą o tytuł indywidualnego Mistrza Europy. Na torze będzie można zobaczyć w akcji m.in. Leona Madsena, Jarosława Hampela, Roberta Lamberta oraz Emila Sajfutdinowa. W specjalnej strefie kibica na publiczność będą czekały dodatkowe atrakcje jak symulatory żużlowe czy malowanie twarzy. Jednak dla fanów żużla największą atrakcją będzie przede wszystkim możliwość zdobycia autografów zawodników. Ceny biletów zaczynają się od 19 zł. Najdroższe wejściówki kosztują 99 zł. Początek imprezy o godz. 17. Więcej TUTAJ. O utrudnieniach dla kierowców w trakcie Tauron Speedway Euro Championship pisaliśmy TUTAJ.

Ogród Zen, hałda w Kostuchnie

Artystyczna akcja na hałdzie w Kostuchnie trwała dwa dni. Każdy mógł wejść na wzniesienie i pomóc w tworzeniu nietypowego ogrodu. Ogród zen to pomysł Kamili Szejnoch, która została zaproszona do współpracy przez Katowice Street Art. Na białym żwirze znalazły się odpowiednio dobrane rośliny, głównie trawy, byliny i iglaki. Efekt końcowy będzie można zobaczyć podczas premiery ogrodu. Ta odbędzie się o godz. 17:00. Wcześniej, o godz. 16 odbędzie się sesja medytacyjna z mnichem Shitsu O. Więcej TUTAJ.

4.Piknik rodzinny “+4łapy”, Dolina Trzech Stawów

Będzie psia gra miejska, pokazy agility i psów pracujących. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników psiego pikniku w Dolinie Trzech Stawów. U zbiegu ulic Francuskiej i Trzech Stawów staną też stoiska organizacji, które zajmują się ochroną zwierząt. Pojawią się też specjaliści weterynarii i behawioryści. Nie zabraknie wystawców z psimi gadżetami. Udział w imprezie jest darmowy. Początek o godz. 10.00. Więcej szczegółów TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Dychnij na lufcie, Park Kościuszki

Osobne zajęcia z jogi dla wszystkich, dla seniorów i dzieci. Poza tym koncert i warsztaty mis i gongów, a także ruchowa lekcja angielskiego dla dzieci. To niektóre atrakcje przygotowane z okazji trzeciej edycji relaksującego pikniku pod wieżą spadochronową. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza w Parku Kościuszki rozpocznie się o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Motocyklowe Zakończenie Lata, Dolina Trzech Stawów 

Rockowe i bluesowe zakończenie lata w Dolinie Trzech Stawów. Na scenie wystąpi zespół, który pobił rekordy popularności na  festiwalu Pol’and’Rock. Mowa o Nocnym Kochanku. Wcześniej wystąpią 4Szmery i Chemia. Z kolei na zakończenie zagrają Dżem i Cree. W trakcie wydarzenia pojawią się wystawcy ze swoimi maszynami i motocyklowymi akcesoriami. Będzie też prowadzona zbiórka na rzecz poszkodowanych w wypadkach motocyklistów oraz Tomasza Golloba, który po wypadku na treningu w 2017 roku potrzebuje pomocy w sfinansowaniu rehabilitacji. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Scena będzie zlokalizowana u zbiegu ulic Trzech Stawów i Francuskiej. Początek wydarzenia o godz. 15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

BitBay Summer Cars Party, lotnisko Muchowiec

Propozycja dla fanów motoryzacji w każdym wydaniu. Podczas wielkiej motoryzacyjnej imprezy w Katowicach będzie można zobaczyć finał Pucharu Polski w wyścigach na ćwierć mili. Dla miłośników poślizgów przygotowano driftowe show. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko podziwiać pokazy, ale również usiąść na fotelu pasażera. Pojawią się najlepsze tuningowane maszyny. Strefa dream cars to najbardziej luksusowe i najdroższe modele samochodów. Poza tym będzie strefa z grami wideo, militariami i wystawcami z branży motoryzacyjnej. W trakcie Summer Cars Party zagrają Dj-e i będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej. Ceny biletów zaczynają się od 15 zł, a kończą na 200 zł. Impreza rusza codziennie o tej samej porze, około 10.30. Więcej TUTAJ.

Katowice Tattoo Konwent, Galeria Szyb Wilson

Kilka kategorii konkursowych, a przede wszystkim tłumy fanów tuszu i igły. W trakcie katowickiego konwentu wybrane zostaną najlepsze tatuaże czarno-białe, kolorowe i te nawiązujące do Śląska. Poza tym na uczestników wydarzenia będą czekały pokazy burleski i freak show. Pierwszego dnia, na zakończenie, wystąpi zespół Booze & Glory, a w niedzielę klimat będzie hiphopowy. Wystąpią Te-Tris i Rau. Oprócz tego wyjątkowe motocykle, food trucki, piwa rzemieślnicze i stoisko, na którym będzie można spróbować tatuowania na bananach. Najtańszy bilet kosztuje 35 zł, a najdroższy – 250 zł. Początek imprezy codziennie o godz. 11. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*