Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły i słoneczny weekend. Nieco cieplej ma być w niedzielę, kiedy temperatura ma wzrosnąć do 21 stopni Celsjusza. Z kolei w sobotę termometry wskażą do 18 stopni. Nie będzie padać. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd najciekawszych wydarzeń. Miłego weekendu.

SOBOTA

Festiwal Organizacji Pozarządowych, Rynek

Do udziału w tegorocznym FOP zgłosiło się prawie 60 organizacji pozarządowych. Festiwalowe miasteczko działać będzie w godzinach 12.00-18.00. Będą m.in. animacje dla dzieci, gry plenerowe i gra miejska, pokaz pojazdów zabytkowych i pokazy pierwszej pomocy, maraton zumby oraz występy sceniczne. Będzie również okazja do spróbowania potraw z kuchni polowej, a także wsparcia akcji charytatywnych. Poza tradycyjną przestrzenią do prezentacji, zaplanowana została też strefa integracyjna dla przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Elementem miasteczka będzie namiot informacyjny Budżetu Obywatelskiego, w którym katowiczanie będą mogli m.in. wziąć udział w głosowaniu na projekty z tegorocznej edycji.

XX Rekreacyjny Rajd Rowerowy Ścieżkami Rowerowymi Miasta Katowice

Rowerzyści wystartują z kilku lokalizacji o godzinie 12, by spotkać się na mecie rajdu w Dolinie Trzech Stawów na terenie kampingu 215 przy ul. Trzech Stawów 23.

Uczestnicy wystartują z następujących punktów:

– Kostuchna – Ośrodek Bażantowo Sport”, ul. Pijarska 3, długość trasy ok. 7 km

– Janów – Ośrodek „Bolina”, ul. Leśnego Potoku, długość trasy ok. 14 km

– Centrum – park przy pomniku Powstańców Śląskich, długość trasy ok. 5 km

Na zakończenie rajdu odbędzie się piknik, który poprowadzi Krzysztof Hanke z kabaretu RAK. Wręczone też zostaną nagrody dla uczestników.

Organizatorem rajdu jest MOSiR Katowice. Zapisy uczestników będą przyjmowane w godz. 11-12 w każdym z punktów startu rajdu. Trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w rajdzie tylko pod opieką dorosłych opiekunów.

10. LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej, Stadion Śląski

Impreza na Stadionie Śląskim rozpocznie się o godz. 16. Więcej o memoriale pisaliśmy TUTAJ.

Festyn pod Wieżą Spadochronową, Park Kościuszki

O godz. 12 pod Wieżą Spadochronową rozpocznie się festyn organizowany przez Hufiec ZHP Katowice. O godz. odbędzie się koncert zespołu harcerze[n], o 15 inscenizacja historyczna Wieża’39, a o 16 koncert zespołu Cisza jak ta.

W programie między innymi pokazy psich sztuczek, harcerska grochówka, historyczne i militarne stoiska. Festyn zakończy się o godz. 18.

NIEDZIELA

„IV Rodzinny Piknik Strażacki z biegiem fojermana”, OSP Kostuchna

Piknik rozpocznie się o godz. 14. W programie bieg forejmana, grochówka, gry i zabawy dla dzieci, pokazy strażackie, prezentacja sprzętu oraz wozów bojowych. Więcej TUTAJ.

Blues na Mariackiej, ul. Mariacka

Od godziny 17 na ulicy Mariackiej zagrają: Agnieszka Łapka, Joanna Kaniewska, Adam Kulisz, Marek „Makaron” Motyka, Jakub Andrzejewski, Jan Gałach, Krzysztof Głuch, Michał Kielak, Śląska Grupa Bluesowa: Michał „Gier” Giercuszkiewicz, Mirek Rzepa, Leszek Winder oraz Arkadiusz Zyber.

CAŁY WEEKEND

154. urodziny Katowic

W sobotę w strefie kultury odbędzie się główny koncert tegorocznych urodzin Katowic. O nim oraz innych wydarzeniach urodzin piszemy TUTAJ.

V Święto Burowca

W sobotę impreza na skwerze Hilarego Krzysztofiaka rozpocznie się o godz. 14:30 pokazem Team Fighter Kickboxing Boks. Pół godziny później odbędzie się spektakl„Lampa Aladyna” oraz animacje dla dzieci w wykonaniu Studia Teatralnego SZTUKA. O godz. 17 najpiękniejsze arie operowe i operetkowe wykonają Sylwester Targosz Szalonek z Urszulą Stefiszyn. O godz. 18:30 wystąpi Darek Nowicki. Na zakończenie odbędzie się pokaz tańca z ogniem OKB Grupy Artystycznej.

Z kolei w niedzielę o godz. 17 w MDK (ul. Gen. J. Hallera 28) o godz. 17 organizatorzy zapraszają na Konopielkę” – adaptację powieści E. Redlińskiego w wykonaniu Leszka Benke – kultowego komendanta OSP Kopydłów. Bezpłatne wejściówki do odbioru w pok. 49.

Planszówki w Spodku

W dniach 14-15 września odbędzie się 2. edycja Planszówek w Spodku. Wydarzenie skierowane jest zarówno do początkujących, jak do doświadczonych graczy.

Będzie ponad 500 planszówek, od prostych po zaawansowane. Będą wydawcy i możliwości zakupienia gier. Będą nowości, prototypy, turnieje, strefa RPG, strefa rodzinna. Wejście bramą nr 6. W sobotę festiwal rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 21. W niedzielę impreza potrwa od 11 do 19. Bilety kosztują od 5 do 20 zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Krzysztof 16 września, 2019 at 5:24 pm - Reply

    Witam
    Mam prośbę o pomoc UM Katowice – pomiędzy ul. Sokolską a marketem Silesia wzdłuż torów tramwajowych i ekranów dźwiękochłonnych jest ścieżka rowerowa i chodnik dla spacerowiczów. Biorąc pod uwagę dużą ilość kolizji rowerzystów i pieszych spacerowiczy – należałoby oddzielić ścieżkę rowerową od chodnika dla pieszych krawężnikiem co pozwoli na swobodne poruszanie się wzdłuż tych dwóch równolegle biegnących tras.

Dodaj komentarz

*
*