Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie upalny weekend. Temperatura wzrośnie w niedzielę do nawet 32 stopni Celsjusza. Będzie słonecznie, choć przez cały weekend można spodziewać się przelotnych deszczów i burz. Wygląda jednak na to, że to będą dobre dwa dni dla plenerowych imprez. Tym w sobotę i niedzielę będzie całkiem sporo. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Park Zadole, Koncert zespołu Sami

O godz 18. w amfiteatrze Parku Zadole rozpocznie się letni koncert zespołu SAMI. Wstęp wolny.

Rondo Sztuki, finisaż wystawy „Małposzczur”

Gdzie są ukryte rzeźby autorstwa Szymona Szewczyka, których formy można zobaczyć na wystawie „Małposzczur”?
Rondo Sztuki zaprasza na finisaż wystawy w nietypowej formie. Po oprowadzaniu po wystawie chętni wsiądą na rower i pojadą na poszukiwanie rzeźb. Początek o godz. 16. Więcej TUTAJ.

Koncert na dachu, Supersam

W cyklu organizowanym przez Dom Handlowy Supersam w sobotę będzie można posłuchać zespołu AISELIS. To grupa znajomych, których połączyły wspólne inspiracje muzyczne, zamiłowanie do obserwacji i opisu otaczającej przestrzeni. Syntetyzując obraz i dźwięk, tworzą inny czas, uwieczniając wymarłe i zapomniane miejsca. Inspiracje czerpią z takich grup jak: Cabaret Voltaire, Throbbing Gristle, Einsturzende Neubauten, Joy Division. Bazują na technikach industrialu, melodii nowofalowej oraz analogowej elektronice. początek o godz. 19 na ostatniej kondygnacji Supersamu. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Odpust u babci Anny, Nikiszowiec

To będzie już 11. edycja coraz bardziej popularnego wydarzenia. Na nikiszowieckim rynku zaprezentuje się około 170 wystawców. Będzie rękodzieło i smakołyki. Będzie można nie tylko kupić oryginalne przedmioty i się najeść. Będą też koncerty, spektakl i badminton. Więcej o Odpuście u babci Anny pisaliśmy TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

To będzie ostatni lipcowy koncert nad wodą w Parku Kościuszki. Jego tytuł „Poloneza czas zacząć” wiele mówi.
W programie muzyka polska epoki romantyzmu: F. Chopin, H. Wieniawski, I.J. Paderewski, W. Kilar. Nie zabraknie również utworów Stanisława Moniuszki, ponieważ rok 2019, jest rokiem jubileuszu 200. rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora – ojca polskiej opery narodowej. Wystąpi Artes Ensemble. Początek o godz 11.

Piano-Tężnia Festiwal, Park Zadole

To będzie kolejna niedziela z muzyką przy tężni solankowej w Zadolu. Tym razem na fortepianie zagra Tymoteusz Bies, a koncert poprowadzi Aleksandra Rudzka-Kurdyś. W programie Franz Schubert – 4 Impromptus op. 90 (D. 899): nr 1 c-moll, nr 2 Es-dur, nr 3 Ges-dur, nr 4 As-dur, Fryderyk Chopin – 4 Mazurki op. 17: nr 1 B-dur, nr 2 e-moll, nr 3 As-dur, nr 4 a-moll – Polonez As-dur op. 53. Wstęp wolny.

Mynarski kontra Osiecka, MDK Szopienice-Giszowiec (pl. Pod Lipami)

O godz. 17:30 rozpocznie się koncert, w którym będzie można usłyszeć największe hity m. in: Jesteśmy na wczasach, Nie ma jak u mamy, Niech żyje bal, Małgośka. Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

Wakacyjne Rozgrywki Szachowe, Rynek

27 i 28 lipca w godz. 12.00-20.00 na Rynku odbędzie się I etap Wakacyjnych Rozgrywek Szachowych. W ramach imprezy możliwa będzie między innymi nauka gry w szachy. Dodatkowo zaplanowane zostały turnieje, symultany i quizy szachowe z udziałem Jacka Gajewskiego (wpisany do Księgi Rekordów Guinessa za najdłuższy maraton szachowy i autor książek o szachach).

Na katowickim Rynku pojawią się wielkoformatowe gry plenerowe m.in. szachy XXL, Jenga, Cornhole, leddergolf, kręgle i wiele innych.

XXX Międzynarodowy Turniej Tenisowy Seniorów Katowice Cup 2019, Korty tenisowe w Janowie

W sobotę rozpocznie się tradycyjny turniej tenisowy weteranów. Zawody zakończą się 31 lipca. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Weekend na Placu do radości, Galeria Libero

To będzie kolejny weekend z atrakcjami na placu przed Galerią Libero. Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. kolejna odsłona Films For Food Festival oraz czytanie bajek wydawnictwa Dwie Siostry z udziałem aktora Piotra Ligienzy,  W niedzielę wieczorem poznamy zwycięzcę Loterii Letniej, który odjedzie z Libero nowym samochodem Skoda Scala. Więcej TUTAJ i TUTAJ.

Miłego weekendu. Redakcja


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*