Reklama

W sobotę darmowy koncert na urodziny Katowic. Zapraszają Abradab i goście

Urodziny Katowic rozpoczęły się w czwarte koncertem orkiestr dętych na Rynku.

G. Ż.
Trwają obchody 154-lecia nadania Katowicom praw miejskich. W sobotę w strefie kultury odbędzie się główny koncert pt. Miasto jest nasze. Wystąpią Abradab i przyjaciele. Wstęp jest wolny.

Występy w strefie kultury rozpoczną się już o godz. 15. Na scenie zaprezentują się młode katowickie zespoły, uczestnicy projektu Dzielnica Brzmi Dobrze, a po nich gość z Saint-Etienne, francuskiego miasta partnerskiego Katowic, DJ DRK. Zagrają i zaśpiewają: Bukowicz (15-15.30), MOLE (15.45-16.15), The Cornwall (16.30-17), OMAYU (17.15-17:45) Fonogon (18-18.30), DJ DRK (18.45-19.40).

Główny koncert rozpocznie się o godz. 20. Wystąpią: Kuba Badach, Czesław Mozil, DJ Eprom z projektem Sztigar Bonko, Jan Gałach, Maciej Lipina, Miuosh, Pokahontaz, muzycy zespołu Coma i Abradab. Wstęp jest bezpłatny, a impreza potrwa do godz. 22. Po jej zakończeniu będzie się można przenieść do Fabryki Porcelany, gdzie wystąpi Dubioza Kolektiv z Bośni i Hercegowiny. To jeden z najpopularniejszych zespołów z Bałkanów. Występowali już w Polsce, w 2012 roku na Przystanku Woodstock. Do Kostrzyna przyjechali ponownie rok temu. Dubioza Kolektiv od początku poruszała sprawy trudne, kontrowersyjne, igrając z tzw. „polityczną poprawnością”. W warstwie brzmieniowej ich muzyka to bałkański folk ze sporą dawką reggae, punk-rocka, hip-hopu, ska, funku i elektroniki.

Koncert rozpocznie się o godz. 22, a bilety w cenie 50 zł są jeszcze dostępne na portalach ticketmaster.pl kupbilecik.pl oraz ticketportal.pl oraz w punkcie sprzedaży Ticetportalu w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2.

W niedzielę o godz. 18 muzycznym zakończeniem urodzin Katowic będzie koncert Vołosi & Féliks Lajkó, który o godz. 18 rozpocznie się w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Biletów już jednak nie ma.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*