Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To kolejny weekend z dużą liczbą imprez. Będą festyny, festiwale piwa i organizacji pozarządowych i urodziny ZOO w Chorzowie. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń.

SOBOTA

Festiwal Organizacji Pozarządowych, Rynek

Warsztaty rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci, porady specjalistów oraz sporo atrakcji związanych z ekologią. Na uczestników Festiwalu Organizacji Pozarządowych będzie czekał pokaz mody ręcznie szytych ubrań. Na scenie wystąpią lokalne zespoły m.in. NOTTOOEASY i Lunatic Stays Eternal. Na Rynku stanie ponad 50 stoisk. W nich organizacje pozarządowe pokażą czym zajmują się na co dzień. Miasteczko festiwalowe będzie czynne od 11 do 17. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest V, Spodek

Piwna impreza po raz pierwszy odbywa się w Spodku. Kilkadziesiąt wystawców z całej Polski przyjechało już w piątek do Spodka. W sobotę również będzie można spróbować mało znanych piw z browarów rzemieślniczych. Łącznie będzie ponad 30 stoisk. Piwne premiery i możliwość kupienia butelkowego piwa oraz festiwalowych szklanek. W sobotę festiwal będzie czynny w godz. 12 – 24. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

10. Międzygalaktyczny ZLOT Superbohaterów

Kolorowy korowód i znane gwiazdy na scenie. Po raz drugi superbohaterowie przejdą ulicami Katowic. W niedzielę, o godz. 16, w kolorowych strojach ruszą z pl. Szewczyka do strefy kultury. Tam rozpoczną się koncerty. Na scenie wystąpią Gooral, L.U.C, Wojtek MazolewskiJohn Porter, Justyna Święs (The Dumplings), Vienio i Piotr Zioła. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Festyn pod Wieżą Spadochronową, Park Kościuszki

Wydarzenie nie tylko dla harcerzy, ale również całych rodzin. Festyn to okazja do zobaczenia pokazów służb mundurowych. Jak co roku, odbędzie się też inscenizacja wydarzeń z 1939 r., gdy katowiccy harcerze mieli stawiać opór oddziałom Wehrmachtu. Będą też koncerty, stoiska z militariami i harcerska grochówka. Początek festynu o godz. 13. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Urodziny Katowic

Był kameralny koncert w Rialto i uroczysty w NOSPR. Jednak najważniejsza impreza odbędzie się w sobotę. W strefie kultury, obok Organka, wystąpią wykonawcy zaproszeni przez artystę. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. Katarzynę Nosowską, Wojciecha WaglewskiegoMiuosha i Abradaba. W trakcie koncertu wykonają nie tylko swoje utwory, ale również jeden wybrany utwór z repertuaru katowickich lub śląskich muzyków. Jednak zanim scenę przejmą gwiazdy, publiczność posłucha zespołu z Saint-Etienne – Bottle Next i lokalnych wykonawców. Początek imprezy o godz. 15. Niedziela będzie ostatnim dniem świętowania urodzin miasta. W siedzibie Miasta Ogrodów, na sali koncertowej odbędzie się wyjątkowy koncert. Razem z orkiestrą AUKSO wystąpi trio Tin Men and the Telephone. Podczas wydarzenia publiczność – za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej – będzie mogła decydować co i w jaki sposób zagrają muzycy. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp na imprezę w strefie kultury jest wolny. Bilety na niedzielny koncert kosztują 30 zł. Więcej TUTAJ.

60-lecie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego 

W 1958 roku otwarte zostało chorzowskie zoo. Teraz przyszedł czas na świętowanie tej okrągłej rocznicy. Przez cały weekend dorośli będą mogli kupić bilet wstępu w promocyjnej cenie, za 10 zł. Natomiast w sobotę, od godz. 10, w Kotlinie Dinozaurów odbędzie się impreza w klimatach kultury chińskiej. Zaplanowano m. in. ceremonię parzenia chińskiej herbaty, pokazy taiji i warsztaty tańca z wachlarzami, wróżby chińskie. Więcej TUTAJ.

Europejskie Dni Dziedzictwa, Muzeum Śląskie

Przedmioty z czasów I wojny światowej na nowo opowiedzą swoją historię, przewodnicy zabiorą zwiedzających na spacer po nieczęsto odwiedzanych budynkach dawnej kopalni “Ferdynand”, a podczas warsztatów dzieci będą mogły namalować pejzaż lub stworzyć teatralny kostium. To niektóre atrakcje przygotowane z okazji corocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Przez cały weekend muzeum będzie można zwiedzać za 1 zł. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*