Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Arch. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, industriada.pl

Redakcja
To będzie weekend obfitujący w wydarzenia w dzielnicach. To także dni, w którym odbywa się Industriada i Noc Bibliotek. Zapraszamy do lektury naszego przeglądu wydarzeń.

SOBOTA

Industriada

Święto zabytków techniki ruszyło w piątek. Jednak to w sobotę w Katowicach po raz kolejny odbędą się imprezy Industriady. Atrakcje będą czekały w sześciu miejscach: Muzeum Śląskim, Fabryce Porcelany, Galerii Szyb Wilson, Giszowcu, Nikiszowcu i Walcowni Cynku. Będzie można wziąć udział w warsztatach, posłuchać koncertów i zwiedzać obiekty razem z przewodnikami. Więcej o Industriadzie w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

III Katowicki Dzień Psiaka, Park Kościuszki

Najpierw odbędą się zawody biegowe z psami, a później będzie piknik. Podczas niego swoje umiejętności zaprezentują psy pracujące w służbach mundurowych. Publiczność zobaczy też kilka psich dyscyplin sportowych. Przy wieży spadochronowej staną stoiska, na których będzie można kupić produkty dla swojego psiaka i zasięgnąć porady specjalistów. Więcej TUTAJ.

IV Noc Bibliotek – RzeczpospoCzyta

Wydarzenie odbywa się w całej Polsce. W Katowicach w akcji weźmie udział 6 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przygotowano atrakcje przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko. Warsztaty z wyszukiwania najciekawszych tytułów to propozycja filii nr 6 przy ul. Bytomskiej 8A. W Bogucicach, w filii nr 16 (ul. Wajdy 21), dzieci zobaczą biblioteczny spektakl teatralny. Będzie też można pograć w gry planszowe. Filia nr 19 ( ul. Bohaterów Westerplatte 10) przygotowała m.in. warsztaty rękodzieła. Na Ligocie (filia nr 32, ul. Grzyśki 19A) odbędzie się czytanie najpiękniejszych wierszy i fragmentów prozy o Polsce. Z kolei w Podlesiu (filia nr 28, ul. Uniczowska 36) trzeba będzie rozwikłać zagadkę włamania do biblioteki.  Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej szczegółów TUTAJ.

NIEDZIELA

Wizz Air Katowice Half Marathon 

Nowe wydarzenie w kalendarzu sportowych imprez w Katowicach. To przede wszystkim półmaraton, ale biegacze wystartują również na innych dystansach. Wybór był spory. Będą biegi na 5 i 10 kilometrów, a także bieg sztafetowy 4 x 5 km, biegi dla dzieci (200 m, 400 m, 800 m) oraz zawody nordic walking na dystansie 5 km. Trasa głównego biegu będzie prowadziła między innymi przez Dolinę Trzech Stawów. Zawodnicy wystartują i zakończą bieg przy Spodku. Tam na mieszkańców czekają też inne atrakcje. Będą występy taneczne i koncerty. Zagra m.in. zespół Wiewiórka na Drzewie. Nie zabraknie też food trucków. Więcej informacji o imprezie można znaleźć TUTAJ.

Letni Osiedlowy Ośrodek Kultury – koncert

Muzyczna impreza na os. Witosa, a dokładniej na placu Herberta. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego odbędzie się koncert młodych artystów. Najbardziej rozpoznawalny z nich to Gooral. Oprócz niego na scenie wystąpią So Flow, Ted Nemeth, Mati Duda. Wstęp wolny. Koncerty rozpoczną się o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

Cover Festival, os. Tysiąclecia

Największą atrakcją osiedlowej imprezy będą przeboje znanych zespołów w wykonaniu muzyków znanych zespołów. Utwory takich gwiazd jak AC/DC, Deep Purple, Led Zeppelin czy Aerosmith zagrają m.in.  Piotr Luczyk (KAT), Mariusz Prętkiewicz (KAT), Adam HARRIS Jasiński (KAT), Maciek Lipina (Ścigani). Wcześniej wystąpi  Zespół Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”. Będą też występy dzieci. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Impreza rozpocznie się około 12 i potrwa cały dzień. Koncert finałowy o godz. 19.00.


Dodaj komentarz

*
*