Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: https://www.facebook.com/TezniaKato/

Redakcja
Ten weekend zapowiada się bardzo muzycznie. Będzie też bardzo upalnie. Niemal wszystkie koncerty odbędą się pod gołym niebem. W tym ostatnie z wydarzeń przy tężni solankowej. W sobotę pogoda może być kapryśna, bo ma trochę popadać. Ale niedziela będzie już słoneczna. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Koncerty na dachu | Supersam

Dwa oryginalne katowickie zespoły jednego wieczoru na najwyższym poziomie parkingu w Supersamie. W specjalnej strefie z widokiem na panoramę miasta zagrają Lód 9 i Ciśnienie. Wstęp jest wolny. Więcej o prawdopodobnie najciekawszych zespołach, które zaistniały dzięki projektowi Dzielnica Brzmi Dobrze pisaliśmy TUTAJ.

Coals | Woda Beach Bar

Duet dobrze znany i dobrze przyjmowany przez katowicką publiczność zagra w Dolinie Trzech Stawów. Kasia i Łukasz mają za sobą występy na największych festiwalach w Polsce i wielu zagranicznych scenach. Podczas koncertu w Woda Beach Bar będzie można usłyszeć m.in. materiał z ich ostatniej płyty pt. „Klan”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

Męskie Granie | Strefa Kultury

Popularna trasa koncertowa ponownie zawita w Katowicach. Męskie Granie co roku przyciąga fanów muzyki w całej Polsce. Również w Katowicach cieszy się dużym zainteresowaniem. W trakcie jednego wieczoru muzyka będzie grała przez około 8 godzin. Na scenie w strefie kultury odbędzie się 11 koncertów w różnych muzycznych klimatach. Zagrają m.in. Lao Che, Maria Peszek i Mazolewski/Porter. Pierwszy koncert o godz. 17.00. Impreza potrwa mniej więcej do godz. 1.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Piano Tężnia Festiwal | Park Zadole

To będzie już ostatnia odsłona cyklu recitali przy tężni solankowej. Na zakończenie wystąpi Magdalena Lisak. Jest nauczycielką w katowickiej Akademii Muzycznej i uznaną interpretatorką utworów Chopina. Ostatnio wydała płytę, która zawiera utwory polskich kompozytorek XIX i XX wieku. Właśnie tych kompozycji będzie można posłuchać na żywo w niedzielę o godz. 18.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Widowisko „W dziewiętnastym roczku, w tym wielkim powstaniu…” | Archikatedra Chrystusa Króla

Znani artyści oddadzą cześć powstańcom śląskim podczas wielkiego widowiska. W katowickiej katedrze wystąpią m.in. Sonia Bohosiewicz, Sambor Czarnota, Olgierd Łukaszewicz i Stanisław Soyka. Będzie im towarzyszyła Orkiestra Aukso oraz Górnicza Orkiestra Dęta Kopalni „Mysłowice-Wesoła”. Widowisko na setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy | Park Kościuszki

Kolejny koncert na łonie natury to propozycja dla fanów jazzu. W Parku Kościuszki zabrzmią najbardziej znane standardy epoki swingu. W programie znalazły się utwory Franka Sinatry, Billie Holiday czy Louisa Armstronga. Wykona je kwintet Wojciecha Lichtańskiego. Początek koncertu o godz. 11.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*