Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend, który zdominuje muzyka. Plenerowe koncerty odbędą się w kilku miejscach. Będzie można posłuchać muzyki poważnej, ale nie tylko. Zapraszamy na nasz przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Zielone balkony, czyli pionowe ogrody w Katowicach | Park Kościuszki

Zieleń w mieście to ostatnio głośny temat. Każdy, kto chce dowiedzieć się więcej o ogrodach balkonowych, może wziąć udział w warsztatach. W trakcie wydarzenia uczestnicy poznają charakterystykę roślin balkonowych i nauczą się je dobierać. Poznają sposoby na to, jak zaaranżować małą przestrzeń za pomocą używanych przedmiotów. Ponadto posłuchają o właściwościach roślin, które pozwalają na filtrowanie powietrza i wabienie pożytecznych owadów. Warsztaty są bezpłatne. Każdy otrzyma darmową sadzonkę. Wydarzenie jest organizowane przy wieży spadochronowej w dwóch turach – o godz. 12.00 i 15.00. Więcej TUTAJ.

Muzyka marzeń na Zadolu | Park Zadole

Podwójny koncert w amfiteatrze Parku Zadole. Najpierw na scenie wystąpi Krzysztof Książek, pianista młodego pokolenia, półfinalista i laureat dwóch nagród pozaregulaminowych w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) oraz laureat III nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych (2018). Towarzyszyć mu będzie Kwintet Śląskich Kameralistów. Publiczność posłucha koncertu F-moll Fryderyka Chopina.
Drugi koncert sobotniego wieczoru to występ trzech tenorów – Łukasza Gaja, Adama Sobierajskiego i Jarosława Bieleckiego. Akompaniować będzie im również Kwintet Śląskich Kameralistów
W programie koncertu dzieła wybitnych kompozytorów takich jak: G. Bizet, G. Verdi, W. Szpilman czy J. Strauss. Pierwszy koncert rozpocznie się o godz. 18.00, a drugi – o 19.30. Wstęp jest bezpłatny.

Koncert na dachu | Supersam

Kolejne muzyczne wydarzenie na dachu Supersamu. W sobotni wieczór na scenie na parkingu wystąpi zespół Fonogon. Młodzi muzycy mają na swoim koncie EP-kę „Trans Digenitality”. Fonogon tworzą: Martyna Gołębiowska, Adrian Gryń, Radek Sierakowski, Irmin Szumin i Bartosz Haładus. To jeden z zespołów-finalistów akcji Dzielnica Brzmi Dobrze 2019. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność przyjścia na koncert. Początek o godz. 19.00.

Films For Food Festival | Galeria Libero

Galeria Libero rozpoczyna cykl, w którym przez cztery kolejne soboty będzie można m.in. obejrzeć filmy o tematyce kulinarnej, spróbować różnych dań i wziąć udział w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi.

W sobotę będzie można zobaczyć „Smak Curry”. To historia dwojga ludzi pragnących nadać życiu smak i jednocześnie dobry obraz życia w Indiach. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać | Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy | Park Kościuszki

Drugi koncert popularnego cyklu muzycznych wydarzeń w Parku Kościuszki. Tym razem nazwa wydarzenia to „Z klarnetem przez świat”. Przed publicznością wystąpi Fortis Quartet. W programie tradycyjna muzyka klezmerska i tango. Będzie można posłuchać utworów A. Piazolli, B. Bartoka, S. Joplin, G. Gershwina, H. Manciniego. Początek wydarzenia o godz. 11.00.

Lato pod lipami | plac pod Lipami

Niedzielne popołudnia dla dzieci i dorosłych w giszowieckim parku. Rusza cykl wakacyjnych spotkań na pl. Pod Lipami. Uczestnicy znajdą tam strefę dla bajtla i kącik relaksacyjny. Poza tym,  co tydzień będą inne atrakcje. Tym razem impreza zacznie się spektaklem dla dzieci Teatru Bajlandia z Warszawy pt. „Przygody Kubusia i Ancymona”. Hity polskie i zagraniczne zaprezentuje zespół ProWokalni. Przygotowano też warsztaty i animacje dla dzieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.

Piano Tężnia Festiwal | Park Zadole

Cykl koncertów, podczas których goście tężni solankowej zobaczą występy utalentowanych pianistów. Na fortepianie renomowanej marki Steinway na pierwszym spotkaniu zagra Piotr Banasik, czołowy polski pianista związany z Akademią Muzyczną w Katowicach. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Początek o godz. 18.00. Więcej o Piano Tężnia Festiwal pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*