Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
To będzie weekend obfitujący w wydarzenia. Kino, koncerty, wyścigi samochodowe czy inwazja sztukmistrzów. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Angelus w Szybie Poniatowski

Kultowy obraz Lecha Majewskiego w miejscu, które stało się tłem do surrealistycznej komedii. Na Nikiszowcu reżyser spotka się z widzami. Po rozmowie z twórcą odbędzie się projekcja filmu “Angelus”, a to wszystko przy wieży wyciągowej Szybu Poniatowski. Udział w spotkaniu i seansie jest bezpłatny. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.00, a wcześniej z Lechem Majewskim porozmawia Mateusz Demski. Więcej TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Scratch to nie tylko tytuł filmu, który zostanie wyświetlony w plenerowym kinie Muzeum Śląskiego. To również punkt wyjścia do rozmów ze światowej sławy producentami, dj-ami i artystami, którzy współtworzyli i nadal kreują kulturę hip-hop. To podróż do piwnic wypełnionych płytami winylowymi i opowieść o początkach nowego gatunku muzycznego. Seans obok dawnej kuźni i warsztatu KWK “Katowice” rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp jest wolny. Więcej o Kinie Kuźnia pisaliśmy TUTAJ.

Beskres, Woda Beach Bar 

2/3 zespołu KAMP! z nowym projektem w Katowicach. Beskres to propozycja dla miłośników muzyki elektronicznej. Dj-ski duet zagra za darmo w nowym imprezowym miejscu na mapie Katowic. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

ZOŚKA, DH Supersan

O godz. 19 rozpocznie się kolejny z cyklu koncertów na dachu Supersamu. Wystąpi zespół ZOŚKA, który tworzą: Weronika Jędrysik (śpiew), Adam Jędrysik (produkcja muzyczna, gitara) i Tymoteusz Bies (produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe). Twórczość ZOŚKI integruje muzykę elektroniczną z surową alternatywą, proponując brzmienia z pogranicza popu i chilloutu, wzbogacone o żywe instrumenty. Wstęp na koncert jest wolny.

NIEDZIELA 

Święto Policji

Śląski garnizon będzie obchodził Święto Policji. Tym razem ma być jeszcze bardziej uroczyście, bo 2019 rok to setna rocznica powstania policji. W programie parady, festyn rodzinny i koncert policyjnej orkiestry. Więcej TUTAJ.

Wyścigi na 1/4 mili & Game of Stance, Muchowiec

Miłośnicy dwóch i czterech kółek spotkają się na lotnisku Muchowiec. Tam będzie można zobaczyć wyścigi motocykli i samochodów na 1/4 mili. W akcji m.in. auta o mocy ponad 1000 koni mechanicznych i motocykle, które pokonują dystans 1/4 mili w ciągu 9 sekund. Poza tym odbędzie się konkurs Game of Stance. Kierowcy będą rywalizowali w kilku kategoriach takich jak najgłośniejszy wydech czy najlepsze car audio. Bilety w dniu imprezy można kupić w cenie 25 zł. Początek  ścigania o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Lato pod lipami, Park Pod Lipami

Kolejne rodzinne popołudnie w parku giszowieckim. Przez kilka godzin na dużych i małych mieszkańców czekają atrakcje. Będzie spektakl dla dzieci w wykonaniu Teatru Bajlandia z Warszawy. Poza tym strefa relaksu, animacje i warsztaty dla dzieci. Na scenie wystąpi też Darek Nowicki z zespołem. Początek wydarzenia o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.

Piano Tężnia Festiwal, Park Zadole

Drugi z cyklu koncertów obok tężni solankowej w Parku Zadole. Piano Tężnia Festiwal to utalentowani pianiści i wymagający repertuar. Tym razem zaprezentuje się profesor Akademii Muzycznej – Zbigniew Raubo. Podczas fortepianowego recitalu będzie można usłyszeć kompozycje Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek koncertu o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Inwazja Sztukmistrzów, Park Powstańców Śląskich

Międzynarodowe i kolorowe towarzystwo w samym sercu miasta zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności. Będą akrobaci, żonglerzy, tancerze ognia, iluzjoniści, artyści uliczni i wielu innych artystów. W Parku Powstańców Śląskich wystąpi m.in. znany z poprzednich edycji niemiecki zespół akrobatów Omnivolant. Wszystko rozpocznie się już o godz. 12.00 warsztatami dla dzieci. Następnie artyści będą występowali jeden po drugim aż do godziny 19.45, gdy z parku ruszą do siedziby Miasta Ogrodów. Tam Fundacja Sztukmistrze pokaże swój nowy spektakl pt. “Gradient”. Po ich występie impreza znowu powróci do parku, gdzie na zakończenie przygotowano fire show o godz. 21.15. W sobotę i niedzielę program wydarzeń będzie taki sam. Udział w nich jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Wakacyjny Rynek Smaków

Kolejny zlot food trucków na katowickim Rynku. Oprócz ponad 20 gastro-wozów, będą też inne atrakcje. W sobotę na scenie zagrają lokalne zespoły, a wcześniej zaplanowano konkurs w siłowaniu na rękę. Z kolei w niedzielę sporo atrakcji dla dzieci. Rynek Smaków będzie działał w sobotę w godz. 12-22 oraz w niedzielę w godz. 12.00-20.00. Więcej TUTAJ.

Weekend na Placu do radości, Galeria Libero

W sobotni wieczór Libero zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Films for Food Festival. Tym razem widownia obejrzy film dokumentalny Noma: My Perfect Storm. Projekcji towarzyszyć będzie degustacja specjalnie przygotowanych potraw i rozmowa z gościem. Początek o 19:00.

Również w sobotę od 12:00 do 16:00 instruktorzy zapraszają na warsztaty ślizgania ŚŚŚlizg oraz Surf&Art., czyli warsztaty dekorowania desek do skimboardingu. Dodatkowo, w organizowanym w tej strefie konkursie, będzie można wygrać deskę i samodzielnie ją spersonalizować! W niedzielę, w godzinach od 11:00 do 13:00 najmłodsi mogą sprawdzić swoje umiejętności aktorskie podczas Teatru Improwizacji, prowadzonego przez artystów Impro Silesia. Dodatkowo, każdego dnia, od 9:00 do 16:00, w Filmspocie wyświetlane są najlepsze bajki dla dzieci.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*