Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Rozpoczynający się własnie weekend upłynie pod znakiem muzyki i wydarzeń upamiętniających wybuch I Powstania Śląskiego. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Film dla całej rodziny podczas ostatniego w tym roku seansu na leżakach. Wyświetlony zostanie „Piotruś królik”, czyli animowana opowieść o przygodach młodego królika, który będzie musiał stawić czoło mieszkającemu obok rolnikowi McGregorowi. Seans obok dawnej kuźni i warsztatu KWK Katowice rozpocznie się o godz. 21.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Koncert w Amfiteatrze

Kolejny koncert w Parku Zadole tym razem będzie miał na celu upamiętnienie ważnego dla Śląska wydarzenia. Sto lat temu wybuchło I powstanie śląskie. Z tej okazji w ligockim amfiteatrze odbędzie się muzyczne wydarzenie z pieśniami patriotycznymi w roli głównej. Przed publicznością wystąpią Katarzyna Grzesiek i Maciej Lipina z zespołem. Początek koncertu o godz. 18.00. Wydarzenie bezpłatne.

Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Pożegnanie z popularnym Targiem Nocnym to przede wszystkim polski dizajn i muzyka. Na gości Fabryki Porcelany czekają też zajęcia z jogi i food trucki. Więcej o ostatnim Targu Nocnym tego lata pisaliśmy TUTAJ.

Koncert na dachu, Supersam

Sobota na dachu Supersamu to okazja do posłuchania kolejnych młodych artystów z Katowic. Jako pierwsze wystąpi Aiselis, czyli zespół założony przez grupę znajomych, którzy łączą swoje inspiracje po to, żeby serwować publiczności industrialne i elektroniczne dźwięki i obrazy. Po nich na scenie wystąpi Erith, która dała się już poznać jako żywiołowa wokalistka na dużych festiwalach nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Wstęp wolny. Początek imprezy o godz. 19.00.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy w Parku Kościuszki

Kolejna niedziela i kolejna muzyczna propozycja. W otoczeniu drzew będzie można posłuchać koncertu „Fascynacje operowe”. Jak sama nazwa wskazuje, publiczność posłucha największych światowych utworów takich kompozytorów jak Mozart, Verdi, Bizet czy Rossini. Wykona je Todo Art Trio. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek o godz. 11.00.

Słuchowisko plenerowe z pokazem iluminacji „Za wolny Śląsk”, Park Śląski

„Za wolny Śląsk” to jeden z punktów programu obchodów 100-lecia Powstań Śląskich. Teatr Śląski przygotował na tę okazję plenerowe słuchowisko multimedialne. To spektakl, który jest inspirowany filmem „Franek” opowiadającym o losach powstańców. Słuchowisko z oprawą świetlną i elementami nagłośnienia ukrytymi w parkowych drzewach ma pozwolić widzom na zanurzenie się w widowisku. Spektakl w Galerii Rzeźby Śląskiej w Parku Śląskim rusza o godz. 20.30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*