Reklama

Wysokie Ciśnienie na dachu Supersamu. W weekend kolejne koncerty

Ł. K.
Dwa oryginalne podejścia do muzyki i dwa energetyczne koncerty na dachu Supersamu. Na plenerowej scenie wystąpią zespoły Lód 9 i Ciśnienie. To prawdopodobnie najciekawsze projekty, które zaistniały do tej pory dzięki akcji Dzielnica Brzmi Dobrze.

Zapowiada się kolejny muzyczny weekend w Supersamie. W sobotę w przygotowanej na najwyższym poziomie parkingu strefie zagrają dwa oryginalne projekty. Można jednak uznać, że to koncert dwa w jednym, bo Maciej i Michał, czyli Lód 9 są również połową składu zespołu Ciśnienie. Pierwszy, dwuosobowy zespół jest trochę bardziej eksperymentalny. Tu łączą się wyraziste elektroniczne skrzypce i bity oraz waltornia. Za ich pomocą powstaje muzyka, która z jednej strony mogłaby stanowić podkład do gry wideo, a z drugiej do filmu dowolnego gatunku o niekoniecznie szczęśliwym zakończeniu.
Po koncercie Lodu 9 do duetu dołączą Michał i Kacper, i klimat na dachu od razu się zmieni. Będzie mniej elektronicznie, ale za to zdecydowanie głośniej. Ciśnienie ma za sobą dobrze oceniany, ostatnio na przykład w Gazecie Magnetofonowej, album w całości nagrany podczas festiwalu JazzArt. Płyta nie oddaje jednak dynamiki, która pozwala Ciśnieniu na zmianę nastroju słuchacza o 180 stopni. Czasami publiczność ma problem z odgadnięciem czy to już koniec utworu, czy tylko pauza.

Koncerty zespołów Lód 9 i Ciśnienie w sobotę, 10 sierpnia, od godz. 19.00 na dachu Supersamu. Wstęp jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*