Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Muzyka, jazda na deskorolce, nocny targ czy zlot brodaczy. Zobaczcie co ciekawego dzieje się w rozpoczęty właśnie weekend.

SOBOTA 

II Śląski Zlot Brodaczy, Biała Małpa

Druga edycja zlotu dla osób, które mogą pochwalić się pokaźnym zarostem, odbędzie się w tym samym miejscu. W Białej Małpie na uczestników czekać będą konkursy m.in na najdłuższą brodę. Podczas wydarzenia będzie można zrobić zakupy w polowym sklepie. Brodacze znajdą tam m.in. kosmetyki do pielęgnacji brody. Poza tym organizatorzy przygotowali też gry planszowe czy quiz z wiedzy o brodzie. Impreza rusza o godz. 12. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Ostatni Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Plenerowe imprezy na dziedzińcu Fabryki Porcelany dobiegają końca. To ostatni weekend, w który można odwiedzić targ nocny. Impreza rozpoczęła się w piątek. Jednak w sobotę też będzie co robić. Oprócz wystawców z oryginalnymi kolekcjami ubrań i food trucków, będą książki. Książkobranie to okazja do swobodnej wymiany już przeczytanych lub niepotrzebnych książek. Po wymianie rozpocznie się muzyczna impreza z udziałem grupy Flirtini. Początek wydarzenia o godz. 18. Więcej TUTAJ.

Muzyka marzeń, Park Zadole

Koncert w amfiteatrze tym razem z muzyką klasyczną i filmową w roli głównej. Na scenie wystąpią muzycy Śląskiej Orkiestry Kameralnej, a towarzyszyć będą im soliści Barbora Jirásková (sopran) i Roman Widaszek (klarnet). Rozpoczęcie koncertu o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Największe przeboje kultowego Kabaretu Starszych Panów odżyją na scenie w Parku Kościuszki. Zaśpiewa Artur Gotz, a zagrają: Dawid Ludkiewicz (instrumenty klawiszowe) i Łukasz Jerzykowski (gitara basowa). Koncert rozpocznie się o godz. 11. W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2) na godz. 11.30.

CAŁY WEEKEND

Darmowe Warsztaty Deskorolkowe, Pomnik Trudu Górniczego

Kolejna okazja do nauki jazdy na deskorolce. Na darmowe warsztaty mogą przyjść nie tylko osoby, które chcą spróbować jazdy po raz pierwszy. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy: początkującą, średnio-zaawansowaną i zaawansowaną. Nie trzeba mieć też swojego sprzętu. Organizatorzy zapewniają deskorolki i kaski. 45-minutowe zajęcia na PTG odbędą się w oba weekendowe dni, w godz. 10-13. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*