Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend obfitujący w wydarzenia. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd tych najciekawszych. Zapraszamy.

SOBOTA 

Noc Muzeów 

Do późnych godzin nocnych będzie można nie tylko zwiedzać, ale również wziąć udział w warsztatach i wykładach. Będzie też sporo koncertów i okazja do pogrania w stare gry. Więcej o Nocy Muzeów w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

Aleja Gwiazd Siatkówki 2018

Na al. Korfantego kolejni siatkarz odcisną swoje dłonie w Alei Gwiazd. Wcześniej rozpocznie się siatkarska impreza na katowickim Rynku. Dzieci i dorośli będą grali w siatkówkę z zawodnikami. Później odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa. Na pl. Sławika i Antalla ma powstać największa „żywa” polska flaga narodowa. Następnie impreza przeniesie się do Spodka, gdzie na koniec rozegrany zostanie mecz siatkówki Polska-Kanada. Wszystko rozpocznie się o godz. 11. Z wyjątkiem atrakcji w Spodku, udział w imprezie jest darmowy. Więcej TUTAJ.

Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie, Dolina Trzech Stawów 

Kolejna edycja ekologicznej imprezy, która ma na celu pokazanie jak dbać o środowisko. Odbędą się warsztaty  związane z prawidłową gospodarką odpadami niebezpiecznymi, wodnymi punktami na mapie Katowic czy skutkami spalania różnych odpadów w piecu. Będą gry i konkursy z nagrodami oraz zabawy. Dzieci zbudują eko-radiowóz i system kanalizacyjny. Będzie można też zobaczyć podopiecznych Leśnego Pogotowia. Każdy, kto przyniesie elektroniczne śmieci dostanie sadzonkę. O muzykę zadba zespół Carrantuohill, a na scenie z dwoma spektaklami wystąpią też aktorzy Teatru Kultureska. Impreza rozpocznie się o godz. 11 a zakończy o 17. Więcej TUTAJ.

Śląski Targ Nocny, Fabryka Porcelany

Po zimowej przerwie powraca targ nocny w Fabryce Porcelany. Impreza zaczęła się już w piątek. W sobotę na plenerowej scenie stand up Dariusza Gadowskiego i Cezarego Jurkiewicza. Później na scenie wystąpi młody raper Otsochodzi. Poza tym będą food trucki i marki odzieżowe z oryginalnymi produktami. Targ będzie otwarty od godz. 18 do 2 w nocy. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Każdy, kto odwiedzi schronisko, będzie mógł wziąć psa na spacer. Akcja odbywa się raz w miesiącu. Chętni powinni mieć przy sobie dowód osobisty. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Mile widziane zabranie ze sobą smyczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

Babski Targ i Wege Festiwal, Galeria Szyb Wilson

Dwie imprezy w jednej po raz kolejny w Galerii Szyb Wilson. Będzie można zjeść m.in. wegetariańskie hot dogi czy burgery. Kupić naturalne przetwory, hummus i wegański ser. W drugiej cześć hali na stoiskach będzie można znaleźć kolekcje odzieżowe dla dzieci i dla dorosłych, kosmetyki bez substancji chemicznych oraz akcesoria i biżuterię. Targi będą czynne w godz. 12-19. Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

II Festiwal Krypty Absurdu

Propozycja dla tych, którzy nie boją się filmowych wyzwań. Niektóre z tych wyświetlanych podczas cyklu „Krypta Absurdu” mogą być trudne do obejrzenia. Seanse dla fanów kina klasy B rozpoczęły się w piątek i potrwają do końca weekendu. Widzowie zobaczą jeszcze najlepsze filmy krótkometrażowe comiesięcznej imprezy i retrospektywę twórczości jednego z amatorów samodzielnego kręcenia filmów. Seanse rozpoczynają się codziennie o godz. 18 w różnych miejscach. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*