Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Upały w ten weekend nie odpuszczą. Warto więc, wybierając się na plenerowe imprezy, zabrać ze sobą nakrycie głowy i wodę. Można też oczywiście schować się przed słońcem np. do  pomieszczeń Muzeum Śląskiego, żeby obejrzeć najnowsza wystawę. Wybierzecie sami. Miłego weekendu.

SOBOTA 

Męska rzecz – oprowadzanie kuratorskie, Muzeum Śląskie

Nowa wystawa w Muzeum Śląskim to wnikliwa analiza wizerunku mężczyzny. Pokazuje jak na przestrzeni wieków kształtował się on w Polsce. Ekspozycja składa się z ponad 1000 eksponatów. W sobotę zwiedzający będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu. O wystawie opowiedzą jej kuratorki: Krystyna Pieronkiewicz‑Pieczko i Małgorzata Paul. Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 11. Wstęp kosztuje 7 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej o wystawie pisaliśmy TUTAJ.

Rodzinny piknik na Stadionie Śląskim

Impreza dla całej rodziny na Stadionie Śląskim. Organizatorzy przygotowali m.in. piłkarskie miasteczko oraz gry i zabawy nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Przed wejściem na stadion stanie scena. Zagrają na niej zespoły: Fyl Gut, Hertz Klekot i Box Canyon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Armia. Początek wydarzenia o godz. 13. Główny koncert rozpoczyna się o godz. 18.30. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Tour de Pologne

To 75. edycja narodowego wyścigu kolarskiego. Na starcie przy Spodku pojawią się znani zawodnicy, w tym Michał Kwiatkowski. W Katowicach peleton przejedzie trzy rundy po 20 kilometrów, a na trasie znajdą się dwie górskie premie. Mieszańcy, zwłaszcza kierowcy, muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Kolarze wjadą na katowicką pętlę o godz. 17.30. Jednak już wcześniej wiele ulic i parkingów będzie zamkniętych. Więcej o utrudnieniach pisaliśmy TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Kolejna muzyczna niedziela w Parku Kościuszki. Plenerowy koncert tym razem nosi tytuł “Zanim serca miłość złączy”. W programie znalazły się polskie utwory. Usłyszeć będzie można kompozycje Moniuszki, Chopina, Szeligowskiego, Karłowicza i Paderewskiego. Wykonają je: Edyta Nowicka (sopran), Aliaksandr Bardasau (baryton), Jakub Czekierda (fortepian). Rozpoczęcie koncertu o godz. 11. W razie kiepskiej pogody impreza zostanie przeniesiona do siedziby Miasta Ogrodów. Wstęp wolny.

Uliczne atelier, Rynek

Fotograficzny happening na katowickim Rynku. Czterech fotografów będzie czekało na chętnych, którzy dadzą zrobić sobie zdjęcie. Portrety będą wykonywane wielkoformatowym aparatem atelierowym. Następnie zdjęcia zostaną wywołane w ciemni. Każdy będzie mógł zabrać swoje zdjęcie do domu. Druga fotografia stanie się  częścią planowanej wystawy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Początek happeningu o godz. 13. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

OFF Festival, Dolina Trzech Stawów

Kilkudziesięciu artystów i tysiące fanów. Off Festival po raz kolejny zaprosił światowej sławy artystów. Niektórzy z nich może nie są znani szerokiej publiczności, ale Off to wydarzenie przede wszystkim dla fanów muzyki alternatywnej. Na czterech scenach zagrają m.in. MIA, Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, John Maus, Clap Your Hands Say Yeah, Marlon Williams, Turbonegro, Big Freedia. Festiwal rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Bilety jednodniowe w cenie 200 zł można kupić jeszcze w kasie przed wejściem. Więcej TUTAJ.

Wakacyjne rozgrywki szachowe, Rynek

Szachowa impreza odbędzie się po raz drugi w te wakacje. Będzie można nauczyć się zasady gry w szachy. Dla tych, którzy już potrafią, przygotowano stanowiska z szachownicami. To dobra okazja do zmierzenia się z pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Organizatorzy przygotowali też inne atrakcje. Więcej TUTAJ.

Darmowe Warsztaty Deskorolkowe, Pomnik Trudu Górniczego

Każdy, kto chce nauczyć się jazdy na deskorolce powinien w weekend odwiedzić skate park na os. Paderewskiego. Tam, przez kilka godzin, na chętnych czekali będą licencjonowani instruktorzy. Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzieży. Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy: początkującą, średnio-zaawansowaną i zaawansowaną. Zajęcia na PTG odbędą się w oba weekendowe dni, w godz. 10-13. Organizatorzy zapewniają kaski i deskorolki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*