Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend wakacji to oczywiście bardzo dużo wydarzeń. Największe będzie chyba to muzyczne na Stadionie Śląskim. Jednak ciekawie czas będzie można spędzić na dużo mniej masowych wydarzeniach. Sporo dzieje się nie tylko w centrum Katowic, ale również w dzielnicach. Udanego zakończenia wakacji.

SOBOTA

Dzień dla Dzikich Kotów w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W chorzowskim zoo można aktualnie zobaczyć 8 gatunków dzikich kotów. Podczas ich dnia będzie można nie tylko przyjrzeć się tygrysowi, rysiowi czy lwu. Dzieci wykonają zabawki dla podopiecznych Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i zagrają w grę terenową. Na specjalnym stanowisku dotkną kocich czaszek, zębów i sierści. Natomiast pracownicy opowiedzą ciekawostki na temat drapieżników. Wszystkie atrakcje są dostępne w cenie biletu wstępu do zoo. Początek wydarzenia o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

8. Piknik rodzinny +4łapy, Dolina Trzech Stawów

Piknik nie tylko dla właścicieli, ale również dla miłośników psów. Przez cały dzień na dwu- i czteronożnych czekają atrakcje. Wśród nich m.in. porady weterynarza, psiego fryzjera czy pokazy skoków w wykonaniu specjalnie wytrenowanych psów. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Rapsodia Śląska, Stadion Śląski

Laureat Oscara i gwiazdy muzyki na specjalnym koncercie z okazji stulecia powstań śląskich. Rapsodia Śląska to podzielone na dwie części muzyczno-multimedialne show. W pierwszej Miuosh, Grubson i Monika Brodka w towarzystwie muzyków Filharmonii Śląskiej i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wykonają po raz pierwszy nowy utwór Jana Kaczmarka. Następnie artyści wrócą na scenę, żeby zagrać swoje utwory. Wszystko to z rozbudowaną scenografią, światłami i mappingiem 3D. Więcej o koncercie pisaliśmy TUTAJ.

Mów i The Twist, Park Zadole

Dobiega końca cykl koncertów w Parku Zadole. Ostatnie dwa koncerty to spotkanie z muzykami nie tylko z Polski. W pierwszej kolejności zagra Mów, czyli połączenie soulowego brzmienia i nietuzinkowych tekstów. Po nich na scenie wejdzie polsko-angielska ekipa Te Twist. Siedmioosobowy zespół zaprezentuje swoje utwory w klimacie r&b , britpop i rap. Koncerty w amfiteatrze w Parku Zadole rozpoczną się o godz. 18.00.

NIEDZIELA 

Inscenizacja wojenna, Rynek

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Rynku odbędzie się inscenizacja obrony przeciwlotniczej Katowic. Głównym elementem inscenizacji będzie stanowisko z repliką ciężkiego karabinu maszynowego oraz punkt dowodzenia obroną. W wydarzeniu udział wezmą rekonstruktorzy wyposażeni w umundurowanie i sprzęt Wojska Polskiego z września 1939 roku. Co kilkanaście minut, z wykorzystaniem ręcznej syreny alarmowej, ogłaszany będzie alarm przeciwlotniczy dla ludności cywilnej i odtwarzany pełny komunikat radiowy o wybuchu II wojny światowej. Inscenizacja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa dwie godziny.

Dożynki w Podlesiu

Tradycyjne coroczne święto w Podlesiu na zakończenie wakacji. Podczas obchodów, które rozpocznie barwny korowód, odbędzie się impreza na stadionie Podlesianki. Tam zaplanowano występy zespołów, a tym finałowym będzie koncert Cree. Więcej o dożynkach pisaliśmy TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Staroci, Rynek

Mniej i bardziej zużyte rzeczy do codziennego użytku, zegarki na rękę i na ścianę, antyki oraz przedmioty dla kolekcjonerów. W piątek na katowickim Rynku rozpoczęła się kolejna edycja targu staroci. Stoiska będą otwarte przez cały weekend. Więcej TUTAJ.

Święto Giszowca, plac Pod Lipami

Dwudniowe święto dzielnicy Giszowiec to m.in. koncerty, spektakle i widowisko laserowe. Wszystko rozpocznie się w sobotę po południu. Wśród wykonawców na scenie zaprezentują się zespół Avocado i Kola&Jula. Kolejny dzień rozpocznie spektakl dla dzieci, a następnie publiczność posłucha występu Mike Rif & Los Cumbancheros. Na koniec, około godz. 22.00, zaplanowano widowisko laserowe. Przez cały czas trwania święta będzie można coś zjeść, a dla dzieci przygotowano mini wesołe miasteczko. Więcej TUTAJ.

Gastro Fajer, tarasy Spodka

Ostatni imprezowy weekend na tarasach Spodka. Oprócz jedzenia z food trucków będzie dużo muzyki, a na koniec kino plenerowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*