Reklama

W niedzielę Tour de Pologne w Katowicach. Będą zakazy parkowania na wielu ulicach

Grzegorz Żądło
W sobotę rozpoczyna się 75. Tour de Pologne. Meta drugiego etapu zostanie zlokalizowana przy Spodku. W niedzielę trzeba się  liczyć z wieloma zmianami w organizacji ruchu. Kierowcy muszą też uważać gdzie parkują, bo samochody, które znajdą się na trasie przejazdu peletonu, zostaną odholowane na koszt właścicieli.

TdP rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W tym roku aż cztery etapy zawodów odbędą się w województwie śląskim. To efekt tego, że miasta chętnie płacą za możliwość goszczenia startu lub mety etapu albo nawet za krótki przejazd przez miasto. Już od dawna trasa wyścigu układana jest właśnie pod miasta, które zdecydują się wyłożyć konkretne pieniądze na TdP.

Do Katowic kolarze przyjadą w niedzielę 5 sierpnia. Będzie to drugi etap, który rozpocznie się w Tarnowskich Górach. W stolicy województwa peleton pokona trzy pętle trasą, która prowadzi m.in. przez centrum, strefę kultury, Zawodzie, Szopienice, Nikiszowiec i os. Paderewskiego. Trasę można znaleźć TUTAJ.

W związku z organizacją TdP nastąpi tymczasowa zmiana w organizacji ruchu. Uważać będą musieli przede wszystkim właściciele samochodów. W dniach 4 i 5 sierpnia nie będzie można parkować na al. Korfantego, ul. Góreckiego, ul. Oswobodzenia, placu Wyzwolenia, ul. Powstańców, ul. Kochanowskiego, ul. Kopernika, ul. Sokolskiej, ul. Moniuszki, ul.Dobrowolskiego, ul. Szopienickiej, ul. Krawczyka, ul. Francuskiej, placu Miarki, ul. Mikołowskiej, ul. Skargi, ul. Olimpijskiej, ul. 1 Maja, ul. Nałkowskiej, ul. Granicznej, ul. Jagiellońskiej, ul. Kościuszki i ul. Matejki.
Straż miejska ostrzega, że będzie odholowywać samochody na koszt właścicieli, co kosztuje ponad 500 zł. Zmiany w organizacji ruchu nastąpią 5 sierpnia od godz. 4 rano. Ulice na trasie wyścigu zostaną zamknięte o godz. 16, a wjazd kolarzy na pętle nastąpi ok. godz. 17.30. Ulice będą stopniowo otwierane od godz. 19.30.
W związku z organizacją Tour de Pologne nastąpią także zmiany w rozkładzie jazdy autobusów i tramwajów. Niektóre trasy zostaną skrócone lub będą obowiązywały objazdy. Od godz. 4.30 do godz. 23.00 nastąpi wstrzymanie kursowania linii tramwajowych w rejonie ronda im. Jerzego Ziętka.
Szczegółowy rozkład jazdy oraz informacje o komunikacji zastępczej dostępne są na stronie internetowej: www.kzkgop.pl. Informacja na temat zmian w czasie TdP można też uzyskać pod numerem telefonu 32 778 89 60.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*