Reklama

“Męska rzecz” w Muzeum Śląskim

G. Ż.
W piątek odbędzie się wernisaż najnowszej wystawy w Muzeum Śląskim. “Męska rzecz” podejmuje temat roli mężczyzny oraz miejsca stereotypu męskości w polskiej kulturze. Wstęp na dzisiejszy wernisaż jest wolny.

Wystawa pokazuje jak na przestrzeni wieków kształtował się w Polsce dominujący wizerunek mężczyzny. Ekspozycja to ponad 1000 oryginalnych eksponatów datowanych na okres od XXVII do XX wieku. Na wystawie można oglądać m.in. przedmioty codziennego użytku oraz elementy garderoby, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Śląskiego, kilkudziesięciu polskich placówek muzealnych i kolekcji prywatnych. Osiem głównych modułów ekspozycji odpowiada różnym dziedzinom i etapom życia mężczyzny: wychowaniu i przygotowaniu do pełnienia przyszłych ról społecznych, funkcjom społecznym i rodzinnym, profesjom i działalności w stowarzyszeniach, formom spędzania czasu, miłości i rozrywkom, służbie wojskowej, modzie męskiej i podróżom.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 27 lipca o godz. 18. Wstęp jest wolny. Oprowadzanie kuratorskie zaplanowane zostało na trzy soboty: 4 sierpnia, 15 września i 20 października (godz. 11) oraz trzy czwartki: 23 sierpnia, 27 września i 25 października (godz. 18).

Ekspozycję będzie można oglądać w budynku łaźni głównej do 28 października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*