Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatni weekend wakacji rozpoczął się deszczowo i wszystko wskazuje na to, że do końca niedzieli słońce będzie przegrywać z chmurami i deszczem. Dlatego na imprezy warto wziąć ze sobą pelerynkę przeciwdeszczową albo parasol. Zobaczcie gdzie warto się wybrać.

SOBOTA 

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

To będzie ostatni seans plenerowy tego lata w Muzeum Śląskim. Na zakończenie cyklu widzowie zobaczą nominowany do Oscara film „Pan od muzyki”. Opowiada historię nauczyciela, który trafia do ośrodka dla trudnej młodzieży. Początki są trudne, ale dzięki muzyce nauczyciel zaczyna nawiązywać kontakt z podopiecznymi. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Rozpoczęcie o godz. 21.30. Więcej TUTAJ.

Muzyka marzeń, Park Zadole

„Ostatni raz zatańczysz ze mną”, „Mój przyjacielu”, „Parostatek” czy „Chciałem być”. Niektóre z tych przebojów Krzysztofa Krawczyka będzie można posłuchać na żywo. Piosenkarz przyjedzie do Parku Zadole, gdzie zagra koncert w ramach cyklu Muzyka marzeń. Bezpłatne wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy, Miasto Ogrodów

Legend of Kazimierz to 6 muzyków i kilkanaście instrumentów. Podczas finałowego koncertu cyklu będzie można posłuchać muzyki żydowskiej, bałkańskiej i pochodzącej z Bliskiego Wschodu. Koncert „Tu gdzie czas się zatrzymał – muzyka korzeni” wyjątkowo odbędzie się w sali koncertowej Miasta Ogrodów. Wstęp do wyczerpania wolnych miejsc. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Więcej TUTAJ.

Silesiaman Triathlon, Dolina Trzech Stawów

Pływanie, bieganie i jazda na rowerze na trzech dystansach. Około 500 osób wystartuje w wymagających zawodach, w których najdłuższa trasa wyniesie 103 km. Pierwsi zawodnicy wystartują o godzinie 9. Cała impreza zakończy się wręczeniem nagród o godz. 15.45. Najlepsze trzy osoby otrzymają nagrody pieniężne. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Staroci, Rynek

Przedmioty z historią i takie, które mogą się wydawać bezużyteczne. Kolejna edycja jarmarku staroci rozpoczęła się w piątek. Pierwszego dnia stoisk było mniej niż zazwyczaj, ale w weekend najprawdopodobniej oferta będzie jeszcze bogatsza. Więcej TUTAJ.

Tyskie Fest, Park Śląski

Kilkunastu artystów i kilka stref z różnymi atrakcjami. Popularny Beerfest po raz kolejny zagości w Parku Śląskim. Przez cały weekend na scenie obok Stadionu Śląskiego publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. Nosowską, Anię Dąbrowską, Pokahontaz, Miuosha, Lipali i Feel. Więcej TUTAJ.

Zlot food trucków, Dolina Trzech Stawów

Do Doliny Trzech Stawów przyjadą nie tylko food trucki. Będzie muzyka na żywo, a także dodatkowe atrakcje. Organizatorzy przygotowali m.in. zajęcia zumby i jogi. Impreza odbędzie się w sobotę i niedzielę w godz. 10-22. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*