Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Nadszedł półmetek wakacji. Jednak pogoda w ten weekend nie będzie sprzyjała wakacyjnym aktywnościom. Zwłaszcza sobota ma być kiepska. Mimo wszystko, naszym cotygodniowym imprezowym rozkładem jazdy, zachęcamy do wyjścia z domu.

SOBOTA 

Polsko-ukraiński piknik rodzinny

W trzech lokalizacjach w centrum Katowic powstaną 4 strefy. Dla dzieci przygotowano zabawy, w tym: pokazy baniek mydlanych, dmuchańce i warsztaty bębniarskie. W strefie kulinarnej będzie można spróbować tradycyjnych ukraińskich potraw, a w strefie kulturalnej – posłuchać koncertów ukraińskich zespołów. Będzie też strefa zdrowia, gdzie wykonywane będą bezpłatnie podstawowe badania. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Only The Poets w Królestwie

Pochodzący z Reading band zasłynął w Anglii na scenie indie, ale ich twórczość wykracza poza standardową definicję gatunku. Pośród ich inspiracji znajdują się: Blur, Arctic Monkeys, The Stone Roses, Oasis, a także Michael Jackson oraz Prince. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie 110 zł można kupić TUTAJ. Więcej o imprezie TUTAJ.

NIEDZIELA

Odpust U Babci Anny, Nikiszowiec

Ponad stu rękodzielników z całej Polski i kilkadziesiąt stoisk gastronomicznych czeka na gości Nikiszowca. Letnia odsłona Jarmarku na Nikiszu może przyciągnąć tłumy. Poza tym przygotowano loterię z nagrodami, koncerty i tradycyjną karuzelę. W niedzielę odpust opanuje całe osiedle. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Druga odsłona popularnego cyklu koncertów. Tym razem pod hasłem Ze srebrnego ekranu zasłyszane. W Parku Kościuszki, w okolicach pomnika Kościuszki, zagra Happy Big Band, a w repertuarze znalazły się przeboje muzyki filmowej. Koncert rozpocznie się o godz. 11.00 (w razie niepogody w sali koncertowej Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 o godz. 11.30). Wstęp bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Jarmark Produktów Tradycyjnych, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Główną atrakcją Jarmarku Produktów Tradycyjnych będzie jedzenie. Będzie można odwiedzić kiermasz, na którym goście spróbują dań i produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Śląskiego. Jednak na tym nie koniec. Będą liczne pokazy: wytwarzania sera, pokaz warzenia piwa, wyrabiania pierogów i podpłomyków oraz pokaz kulinarny ambasadora Kulinarnego Polski.

W trakcie całego jarmarku odbywać się będą występy zespołów folklorystycznych m.in. Kapeli Biesiadnej z Poraja, Zespołu Pieśni i Tańca Chorzów. Po raz pierwszy na scenie skansenu wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”. Dla najmłodszych gości muzeum Bajkowe Skarbki Śląska wystąpią z przedstawieniem „O zaczarowanym źródle”. Jarmarkowi towarzyszył będzie konkurs „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Impreza potrwa w godz. 12.00 – 17.00. Udział w cenie biletu wstępu do skansenu – 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy).

Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*