Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Chwilowo zima w mieście się skończyło, ale za to wróciły wydarzenia. Drugi weekend w 2022 roku z kilkoma propozycjami na spędzenie wolnego czasu. Szczegóły poniżej.
 
SOBOTA
 
55. rocznica śmierci Zbigniewa Cybulskiego, Kino Kosmos
 
Specjalny pokaz dla upamiętnienia śmierci jednej z ikon polskiego kina. Zbigniew Cybulski zmarł 55 lat temu. Z tej okazji kino Kosmos zaprasza widzów na pokaz komedii przygodowej „Cała naprzód” w reżyserii Stanisława Lenartowicza. Po seansie odbędzie się rozmowa o nowowydanych ścieżkach muzycznych do filmów „Cała naprzód” i „Giuseppe w Warszawie” autorstwa Wojciecha Kilara. Bilety w cenie 16 zł do kupienia TUTAJ i w kasie kina. Początek seansu o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.
 
Zadzwońcie po milicję, Spodek
 
Koncert gwiazd rocka, które zagrają przeboje z lat, kiedy najmodniejsze były jeansy i długie włosy. To wydarzenie przypomina czasy wolnych wyborów w Polsce oraz wprowadzenia stanu wojennego i jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70. i 80. odważyli się tworzyć, mimo cenzury. Na scenie wystąpią: IRA, Sztywny Pal Azji, BIG CYC, Chłopcy z Placu Broni, Róże Europy, Wanda i Banda. Wstęp kosztuje od 49 zł do 149 zł. Koncert potrwa ponad 4 godziny i rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety można kupić TUTAJ.
 
Shakira Latino Night, Królestwo
 
Latynoskie przeboje, do których będzie można poszaleć na parkiecie. Kręcenie biodrami będzie odbywać się w rytm kawałków Shakira, J.Lo, Ricky Martin, Rosalía, Black Eyed Peas, J Balvin i innych. Wstęp kosztuje 20 zł na bramce, ale zapisani na wydarzenie na facebooku przez pierwszą godzinę imprezy zapłacą 10 zł. Start o godz. 21.00. Więcej TUTAJ.
 
NIEDZIELA 

Zimowa Akademia na Stadionie Śląskim

Mariusz Czerkawski oraz reprezentanci Polski w hokeju poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Na lodowisku przy Stadionie Śląskim zlokalizowanym obok bramy nr 4, w godzinach od 12.00 do 15.00 odbędą się ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i młodzieży. Wstęp na lodowisko kosztuje 1 zł. Więcej TUTAJ.

Koncert kolędowy w Filharmonii Śląskiej

Henryk Jan Botor wraz z Chórem Filharmonii Śląskiej pod batutą Jarosława Wolanina zabierze publiczność w świat najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Posłuchać będzie można nie tylko najbardziej znanych kolęd „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” czy „O Gwiazdo Betlejemska”, ale również improwizacji organowych na tematy kolęd w wykonaniu solisty wieczoru. Bilety  cenie od 25 zł do 45 zł. Początek koncertu o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

EXPOGołębie i Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych 

Gołębiarze z całej Polski zjadą się do Katowic. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym po raz pierwszy odbywa się jedna z najważniejszych imprez dla hodowców i nie tylko. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Ewa 8 stycznia, 2022 at 8:38 pm - Reply

    Staram się zrozumieć urzędników miasta, którzy w trosce o weekendowe atrakcje fundują katowiczanom występy zespołów muzycznych w samym centrum miasta, ale niekoniecznie rozumiem i pytam : czy dudnienie z głośników musi być słyszalne w promieniu kilku kilometrów. W samym centrum miasta dla mieszkańców to mało atrakcyjna rozrywka, zwłaszcza, że sylwestrowy weekend okazał się trzydniowym występem, co oznacza dudnienie przez trzy z rzędu kolejne dni. „Gwiazdy” katowickiej sceny naprawdę muszą śpiewać przy maksymalnym nagłośnieniu? Kolejny długi weekend (6-9 stycznia ), to powtórka z rozrywki – od czwartku do soboty i pewnie niedzieli – łomot płynący z głośników od około 16-tej do późnych godzin wieczornych. Dla kogo grają? Zapewniam, że niemal dla pustych ulic!!! Jeśli już naprawdę miasto musi wydawać pieniądze w taki sposób, to może wpłynie też na samych „artystów”, aby jednak grali znacznie ciszej!!!
    Drodzy urzędnicy z działu promocji miasta – proszę po raz kolejny pomyślcie też czasem o jego mieszkańcach, bo widząc niemal puste ulice i scenę z której dudni muzyka zastanawiam się komu to służy!
    Może dziennikarze portalu zechcą przyjrzeć się sprawie bliżej, interwencje w dziale promocji miasta Katowice nie przynoszą skutku!

Dodaj komentarz

*
*