Reklama

Loteria, spacer i rękodzieło na Nikiszu. Zbliża się Odpust u Babci Anny

Fot. Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Redakcja
Coraz bliżej kolejnej edycji wielkiej imprezy w Nikiszowcu. Zabytkowe osiedle opanują dziesiątki wystawców. Oprócz maszketów, koncertów i karuzeli będzie też loteria.

Letnia odsłona popularnego Jarmarku na Nikiszu już w ten weekend. W tym roku na dzielnicowym rynku i okolicznych ulicach swoje produkty wystawi ponad 115 rękodzielników z całej Polski. Będzie nie tylko można kupić unikatowe wyroby, ale również coś zjeść. Pojawią się stoiska z produktami spożywczymi i jedzeniem serwowanym na miejscu. Łącznie ma być ich ok. 40.

Będą rzeczy, które znacie od lat – budy odpustowe ze śląskimi maszketami, koncerty, karuzela «keciok», ale też i nowe, jak na przykład Loteria Babci Anny z atrakcyjnymi nagrodami” – zapowiadają organizatorzy.

W loterii będzie można wygrać m.in. voucher o wartości 2280 zł, 500 zł czy 100 zł na zakupy w sklepie Ski Team w Katowicach. Poza tym odbędą się spacery z mieszkankami osiedla, które niedawno zakończyły kurs przewodniczek (w dwóch turach, o godz. 15.00 i 16.00, zapisy: [email protected]). Cała impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00 i potrwa do 20.00.

W trakcie odpustu osiedle zostanie zamknięte dla ruchu, wjazd będą mieli wyłącznie mieszkańcy. Dlatego organizator, Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Dwie bezpłatne linie będą kursowały na dwóch różnych trasach. Pierwsza połączy dworzec kolejowy z przystankiem Janów Zamkowa Skwer, a druga linia ma kursować pomiędzy parkingami przy cmentarzu komunalnym (ul. Murckowska) a tym zlokalizowanym przy ul. Szopienickiej (przystanek Nikiszowiec Pętla, obok szpitala Mavit). Poniżej rozkład jazdy i mapka:

Szczegóły dotyczące odpustu można znaleźć TUTAJ.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*