Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy dzień weekendu zdecydowanie spokojniejszy pod względem wydarzeń. Jednak w niedzielę będzie się działo bardzo wiele. Jest gdzie i co zjeść, jest też gdzie posłuchać muzyki. Udanego weekendu.

NIEDZIELA

Koncert promenadowy w Parku Kościuszki

Po rocznej przerwie powracają koncerty promenadowe. Przyciągające wiele osób, głównie seniorów, wydarzenia ponownie wypełnią dźwiękami zieloną przestrzeń Parku Kościuszki. Na pierwszym spotkaniu zagra Symetrio, czyli trzech akordeonistów w towarzystwie perkusji. W programie: muzyka autorska, utwory Marii Kalaniemi, Stinga oraz melodie tradycyjne. Początek wydarzenia o 11.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Odpust U Babci Anny

Rękodzieło, lokalne wyroby i maszkety. Nikiszowiec ponownie zamieni się w kolorowy jarmark. Tym razem nie będzie sceny, ale nie może zabraknąć kultowego “kecioka”. Na nikiszowieckim placu i dochodzących do niego uliczkach swoje wyroby wystawi ponad 100 wystawców. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Joga i kino w Centrum Kato

Kolejna niedziela relaksu na tarasie Spodka. Zacznie się od zajęć dla dzieci w duchu ekologii i less-waste. To o godzinie 11.00. Kilka godzin później przyjdzie czas na jogę, na którą o godzinie 16.00 zaprasza szkoła Joga Życia (należy przynieść swoją matę lub koc). Wieczorem zaplanowano kolejny seans pod chmurką, Tym razem będzie to absurdalna historia psiego fryzjera z Włoch, czyli “Dogman”. Pokaz rozpocznie się o godz. 21.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

CAŁY WEEKEND

Wakacyjne rozgrywki szachowe na Rynku 

Gry i zabawy w plenerze, a dokładniej katowickim Rynku. Przez cały weekend na chętnych czekać będą nie tylko klasyczne szachy, ale również w wersji XXL. Poza tym dostępne będą wielkoformatowe gry plenerowe i gry zręcznościowe. W niedzielę odbędzie się symultana szachowa, którą poprowadzi rekordzista Guinnessa w najdłuższym maratonie szachowym – Jacek Gajewski. Atrakcje będą dostępne w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-19.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Żydowski festiwal My/Wy 

Kolejna edycja wydarzenia, które jest próbą ocalenia od zapomnienia żydowskiej historii. Warsztaty jidysz, podczas których uczestnicy poznają świat żydowskich sztetli rozsianych po dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów i odświeżą sylwetki najwybitniejszych polsko-żydowskich pisarzy. Zajęcia są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży.
To w sobotę, a w niedzielę odbędzie się spacer pod nazwą “Żydzi i Masoni”. Poprowadzi go dr Zofia Kusztal. Wydarzenie potrwa od 15.00 do 17.00 i rozpocznie się przy Teatrze Śląskim.
Zapisy na darmowe wydarzenia pod adresem: [email protected]. Więcej TUTAJ.

Piknik z food truckami w Dolinie Trzech Stawów

Kuchnia meksykańska, indonezyjska, tajska, a do tego piwo kraftowe. To wszystko czekać będzie na głodnych w Dolinie Trzech Stawów przez cały weekend. Będą też dmuchańce dla dzieci. Zlot food trucków rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Zjeść będzie można między 11.00 a 21.00 w sobotę oraz o godzinę krócej, do 20.00, w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*