Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend ma być ciepły, ale nie upalny. Czyli idealny na wyjście z domu. Będzie po co, bo dzieje się sporo. Zwłaszcza dla tych, którzy lubią posłuchać muzyki w plenerze. Zapraszamy do naszego cotygodniowego przeglądu.

SOBOTA

Gramy w zielone – warsztaty zielarskie dla najmłodszych w Górnośląskim Parku Etnograficznym

Zielone warsztaty w chorzowskim skansenie. Sierpień to czas pierwszy plonów. Dlatego dzieci będą miały okazje poznać tajniki roślin. Dowiedzą się o roli ziół i uprawianych na wsi zbóż. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów. Odbędą się w godzinach 12.00-13.30. Udział w cenie biletu wstępu do skansenu, czyli 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.

Made in Poland Festival, Stadion Śląski

Klubowa impreza na Stadionie Śląskim. Made in Poland rozpoczęło się w piątek, a w sobotę druga część tanecznego wydarzenia. Wśród dj-ów wystąpią m.in. C-Bool, DJ Kuba & Neitan, Adam De Great. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do 3.00. Bilety w cenie od 49 zł można kupić TUTAJ.

Salsa pod palmami na katowickim Rynku

Sierpniowa edycja tanecznej imprezy w centrum Katowic. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 17.00, a godzinę później odbędzie się darmowa lekcja salsy. Każdy będzie mógł poznać podstawowy krok i dołączyć do wspólnej zabawy. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Letnie Brzmienia w Hali Parkowej

Kolejny koncert z cyklu letnich imprez przy Hali Parkowej. Tym razem zagra znany z żywiołowych i nieprzewidywalnych występów zespół Łąki Łan. To nie tylko bywalcy juwenaliów, ale również festiwali. Kultowy stał się ich występ na Woodstocku. W Katowicach koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 79 zł. Można je kupić TUTAJ.

FJAAK w P23

Ten duet zdołał już zawojować najważniejsze sceny klubowe w Europie i nie tylko zanim dotarł do Katowic. Impreza pod przewodnictwem Fjaak z Niemiec była przekładana, ale w końcu dojdzie do skutku. Towarzyszyć będzie im inny niemiecki dj, czyli Fadi Mohem. Impreza zacznie się o godz. 23.00. Bilety kosztują 65 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncerty promenadowe w Parku Kościuszki

Trzecia odsłona cyklu koncertowego w zielonej przestrzeni Parku Kościuszki to występ Kapeli PoPieronie. Góralską muzykę zagra zespół w składzie: Bożena Miszczyk (skrzypce, śpiew), Zuzanna Węglarz (skrzypce, śpiew), Wojciech Maciejowski (skrzypce, instrumenty pasterskie), Brygida Sordyl (altówka, śpiew), Maciej Ormaniec (kontrabas, śpiew). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 w okolicach oczka wodnego (lub w razie niepogody o godz. 11.30 w sali koncertowej Miasta Ogrodów). Wstęp jest bezpłatny.

Joga, kino i atrakcje dla dzieci w Centrum Kato

Jak co tydzień na tarasach Spodka będą czekały atrakcje dla małych i dużych. Najpierw, od godz. 11.00, warsztaty dla bajtli. Później, o godz. 16.00, zajęcia z jogi na trawie. Wieczór będzie filmowy. O godz. 21.00 wyświetlony zostanie film “Mój piękny syn”. Wszystkie aktywności są dostępne bezpłatnie.

CAŁY WEEKEND

OFF Country Club w Dolinie Trzech Stawów

Zamiast festiwalu – cykl koncertów. Tym razem OFF Festival został odwołany, ale w zamian odbędzie się trzydniowa impreza. Pierwszego dnia, w piątek, wystąpili już Mitch&Mitch oraz Artur Rojek. Natomiast drugi i trzeci dzień, czyli sobota i niedziela, będą należały do m.in. Brodki, Króla, Quebonafide i Smolika. Codziennie wydarzenia rozpoczynają się o godz. 16.00. Bilety w cenie 109 zł można kupić TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*