Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend września zapowiada się pogodnie i ciepło. Warto więc wybrać się z domu na jedną z kilku plenerowych imprez. Miłego weekendu.

NIEDZIELA

Memoriał Kamili Skolimowskiej, Stadion Śląski

O godz. 14:45 na Stadionie Śląskim rozpocznie się Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej. Wystąpią na nim gwiazdy światowej lekkoatletyki, w tym medaliści zakończonych niedawno w Tokio Igrzysk Olimpijskich. Na Stadionie Śląskim będzie można zobaczyć rywalizację w takich konkurencjach, jak rzut młotem, skok o tyczce, skok wzwyż, rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz biegi na różnych dystansach. Wstęp na imprezę jest wolny. Więcej TUTAJ.

Katowickie Dożynki 2021, Kostuchna

Święto plonów w tym roku odbędzie się w Kostuchna, przy ul. Migdałowców. W programie:

13.00 – formowanie korowodu przed restauracją przy ul. Szarych Szeregów 40 w Katowicach-Kostuchnie
13.30 – przejście korowodem do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej z udziałem orkiestry dętej „Katowice”
14.00 – uroczysta Msza Święta w intencji rolników i działkowców Katowic z udziałem chóru „Słowiczek”
15.00  – przejście korowodem z orkiestrą pod estradę

Na estradzie:
15.15 – 15.45 – część obrzędowa i oficjalna – zespół regionalny „Podlesianki” oraz wystąpienie prezydenta Katowic

15.45 – 16.45 – występ Studium Wokalnego “Na Wodzie” z MDK “Bogucice-Zawodzie” pod. kier. Katarzyny Gojny

17.00 – 18.30 – zespół „Sami”

18.30 – 20.00 – zespół „Skampararas”

20.00 – 21.00 – zespół „Dorado Band”

21.00 – 22.00 – zabawa z DJ Marssell

CAŁY WEEKEND

Jarmark z okazji 156. urodzin Katowic, Rynek

W piątek na rynku rozpoczął się jarmark z okazji 156. urodzin Katowic. Na kilkunastu stoiskach można kupić m.in. wędliny i inne produkty spożywcze. Dodatkowo jest karuzela, kolejka elektryczna i gry plenerowe. Jarmark potrwa do 19 września. Przy okazji, w ten weekend odbywa się Śląski Festiwal Piwa. Jarmark jest czynny w godz. 10-19.

Międzynarodowy Turniej Unihokeja, Ośrodek Sportowy Szopienice

W weekend odbędą się decydujące mecze w Międzynarodowym Turnieju Unihokeja, który odbywa się w Ośrodku Sportowym Szopienice przy ul. 11 Listopada 16. W rozgrywkach biorą udział reprezentacje Polski, Czech, Słowacji i Szwajcarii. Więcej TUTAJ.

Planszówki w Spodku

W sobotę o godz. 10 rozpocznie się dwudniowy festiwal gier planszowych. Impreza potrwa do godz. 20, a w niedzielę w godz. 11-19. Bilety kosztują 19 zł (1 dzień) i 29 zł (2 dni). Ulgowe odpowiednio 10 i 15 (osoby do 18. roku życia, kobiety powyżej 60. roku życia, mężczyźni powyżej 65. roku życia). Dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny.

Na antresoli Spodka staną stoliki z ponad 600 planszówkami, od prostych gier imprezowych, przez rodzinne klasyki, po zaawansowane strategie.

Oprócz wypożyczalni i miejsca do grania, będzie można także kupić gry na stoiskach polskich wydawców. Miłośnicy gier fabularnych będą mogli wziąć udział w sesjach RPG, będzie też kilka turniejów.

 Na imprezę mogą wejść zarówno osoby zaszczepione, jak i niezaszczepione. Limit tych drugich wynosi 750. Więcej TUTAJ.

,,Cienie. Eurydyka mówi”, plac przed dworcem kolejowym

Przez 24 godziny aktorka Kamilla Baar będzie zamknięta w przeszklonym pomieszczeniu, które stanie na placu przed dworcem kolejowym. Performance popularnej aktorki to interpretacja mitu o Orfeuszu i Eurydyce oraz tekstu ,,Cienie. Eurydyka mówi” autorstwa noblistki, Elfriede Jelinek. Aktorka będzie siedzieć w „klatce” od godz. 6 rano w sobotę do 6 rano w niedzielę.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*