Reklama

Dzień dziecka w Katowicach. Darmowe imprezy dla dzieci w weekend

Redakcja
Dzieci raczej nie powinny się nudzić w nadchodzący weekend. W całym mieście czeka na nie dużo atrakcji. Prawie wszystkie są darmowe. Poniżej znajdziecie nasze zestawienie.

Siatkarski dzień dziecka, plac przed Spodkiem

Do Katowic wróciła siatkarska Liga Narodów. Polska reprezentacja rozegra w Spodku 3 mecze, a na placu przed halą nie zabraknie atrakcji. Z okazji dnia dziecka będzie można tu pograć na mobilnych boiskach w siatkówkę lub badmintona. Pojawią się mimowie i szczudlarze. O godz. 13.00 chętni utworzą “żywą flagę” na 100-lecie pierwszego powstania śląskiego. Cała zabawa rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.00. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Dzień Dziecka w Pałacu Młodzieży

Trzy strefy i dużo różnorodnych warsztatów. Tak zapowiada się dzień dziecka w Pałacu Młodzieży. Podczas imprezy do wyboru będzie jedna z kategorii – sport, kultura lub nauka. Dzieci zadecydują czy będą chciały zrobić indiańskie kolczyki, rozwiązać razem z rodzicami dyktando, stworzyć mural na folii. Dla osób, które wolą bardziej się poruszać, przygotowano m.in. wodny tor przeszkód, warsztaty tańca hip-hop czy szermierkę. To tylko część z atrakcji dostępnych w Pałacu Młodzieży. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Dzień Dziecka w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Goście zoo będą mogli wziąć udział w przygodowej grze terenowej, w której pomogą odnaleźć zaginioną księżniczkę. Najmłodsi i ich rodzice będą mogli również wziąć udział w konkursie malowania twarzy. Tym, dla których zwierzęta to za mało, ciekawy świat przyrody przybliżą również atrakcje przygotowane gościnie przez Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10.00 – 17.00. W dniu 1 czerwca wstęp dla dzieci do 16. roku życia jest bezpłatny.

Wietrzenie pudeł z zabawkami, pl. Kwiatowy

Niepotrzebna książeczka, pluszak albo inna zabawka nie powinny się kurzyć w domu. Podczas dnia dziecka na katowickim Rynku będzie można kupić, oddać albo wymienić się zabawkami. Impreza jest nieodpłatna i potrwa od godz. 10.00 do 17.00.

Weekendowy Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim

Będzie koncert, czytanie bajek, warsztaty malarskie i specjalne oprowadzanie po wystawie. W sobotę impreza zacznie się o godz. 10.45 czytaniem “59 bajek o zwierzętach”. Później, o godz. 12.00 odbędzie się koncert zespołu Czereśnie. Jednak dzień dziecka w Muzeum Śląskim będzie również w niedzielę. Rodzice i dzieci będą mogli wziąć udział w specjalnym oprowadzaniu po wystawie “Bliskie, lecz z dalekiego świata”. Na wszystkie atrakcje (oprócz koncertu, który jest darmowy) obowiązują bilety w cenie 1 zł. W weekend można również skorzystać z 50% zniżki na wstęp na pozostałe wystawy i wyjazd na wieżę widokową (promocja nie obejmuje zakupu biletów do pokoju zagadek Skrytka powstańców oraz na oprowadzanie Rajza po muzeum i Byzuch u Ferdynanda). Więcej TUTAJ.

Dziecięca kraina wyobraźni, Silesia City Center

Dzieci zobaczą sztuczki iluzjonisty, Szymona Maciaka, a w strefie zabaw będą mogły zagrać w jedną z trzech przygotowanych gier. Wśród atrakcji będą również dwa spektakle: “Bajka o księciu Bolku” i “Recepta na odwagę”. To wszystko 1 czerwca od 11.00 do 18.00. Natomiast przez cały weekend przed centrum handlowym dostępna będzie dmuchana wioska smerfów. Więcej TUTAJ.

Dinozaury na Dzień Dziecka, Galeria Libero

Zdjęcia przed bramą do Jurassic World, spotkanie z T-rexem i Velociraptorem, zabawa w paleontologa. To wszystko czeka na małych fanów dinozaurów. Strefa dino-atrakcji stanie w dzień dziecka przy scenie głównej Libero i będzie działać od 11.00 do 18.00. Z kolei na Placu do radości będą czekały dwa dmuchańce – tor piracki i dżungla. Przez cały dzień serwowana będzie kolorowa wata cukrowa, a animatorzy poprowadzą warsztaty baniek mydlanych i modelowania balonów. Atrakcje będą dostępne od 10.00 do 18.00. Więcej TUTAJ.

Shimmer i Shine oraz Mega Maszyny, CH 3 Stawy

Wielbiciele magii odwiedzą stanowisko kreatywne gdzie, każdy będzie mógł stworzyć bransoletkę, Natomiast fani Blaza w trakcie imprezy staną się mechanikami i będą tworzyć swoje super auto. W strefie Mega Maszyn dzieci poznają zasady bezpiecznej jazdy oraz będą mogli zaliczyć przejażdżkę. Atrakcje z okazji dnia dziecka będą czynne w godz. 12.00 – 18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 8 czerwca, 2019 at 6:35 pm - Reply

  Tak obiektywnie to lepszego Prezydenta Miasta jeszcze nie mieliśmy dlatego w Katowicach jest super.

  Trochę mało jest jeszcze parkingów w centrum dla mieszkańców.

  • Prezydent Krupa 9 czerwca, 2019 at 11:16 am Reply

   Dziękuję Krzysztofie za miłe słowa.

   PS W poniedziałek jak będziesz w urzędzie zgłoś się do kadr po premię.

Dodaj komentarz

*
*